Cenimy prywatność użytkowników

Używamy plików cookie, aby poprawić jakość przeglądania, wyświetlać treści dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz analizować ruch na stronie. Kliknięcie przycisku "Akceptuj wszystko" oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie.

Nawigacja Bloga

Samsung Galaxy A40 – dobra alternatywa dla Galaxy S10!

316 Wyświetlenia 91 Like
 

Samsung to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów telefonów na świecie. Ważne miejsce w jego ofercie zajmują zaawansowane flagowce, takie jak seria Note, która wyróżnia się zastosowaniem innowacyjnego rysika S Pen. Innymi ciekawymi urządzeniami są telefony z rodziny Galaxy S. W tym roku debiutowały aż trzy modele oznaczone cyfrą 10. Obok podstawowego Galaxy S10, na rynek trafił również nieco większy Galaxy S10+ i mniejszy, mniej innowacyjny Galaxy S10e. Nie każdy może pozwolić sobie na zakup telefonu z kilka tysięcy złotych, a w przypadku wielu osób wdanie tak dużej kwoty nie jest konieczne, aby kupić telefon odpowiedni do ich potrzeb. Samsung zadbał o to, żeby w każdej półce cenowej znalazł się ciekawy telefon z rodziny Galaxy A. Część osób patrzy na te modele jako na alternatywy dla znacznie droższych flagowców.

Samsung Galaxy A40 to z pewnością jeden z najciekawszych telefonów w ofercie Koreańczyków. Został on wyposażony w procesor Samsung Exynos 7904 z grafiką Mali-G71 MP2. Układ ten współpracuje w tym modelu z 4 GB pamięci RAM i 64 GB miejsca na dane użytkownika. Układu tego nie można porównywać z najwydajniejszymi procesorami, które Koreańczycy zastosowali w telefonach z rodziny Galaxy S10, przez co urządzenia te znajdują się w czołówkach różnego rodzaju rankingów wydajności. Zastosowane w Galaxy A40 podzespoły powinny zadowolić jednak mniej wymagających użytkowników. Telefon posiada baterię o pojemności 3100 mAh, a szybkie ładowanie, które umożliwia uzupełnienie energii w krótkim czasie, ma moc 15W. 

Urządzenie, podobnie jak inne modele producenta, które trafiły na rynek w ostatnim czasie, działa pod kontrolą Androida 9 Pie z nakładką producenta One UI. Samsung niedawno podjął się odświeżenia swojej nakładki. Skutkiem tego było wprowadzenie ujednoliconych ikon, poprawienie optymalizacji systemu i intuicyjności jego działania, oraz zaprojektowanie interfejsu użytkownika w taki sposób, aby możliwe było efektywne korzystanie z telefonów z dużymi wyświetlaczami. Często doceniana jest także możliwość obsługi telefonu za pomocą gestów, oraz tryb nocny, użyteczny przede wszystkim w przypadku telefonów wyposażonych w wyświetlacze AMOLED. Wiele osób uznaje One UI za najbardziej dopracowaną ze wszystkich nakładek zmieniających wygląd i funkcjonowanie oprogramowania od Google.

Wiele osób ucieszy zapewne fakt, że zamiast znajdującego się w większości urządzeń z tej półki cenowej wyświetlacza LCD, Koreańczycy wyposażyli Samsunga Galaxy A40 w bardziej ceniony panel Super AMOLED. Do tej pory tego typu ekrany były przez większość producentów stosowane jedynie w telefonach z wyższej półki cenowej, takich jak Samsung Galaxy S10.  Zastosowany tutaj ekran ma przekątną 5,9 cala i proporcje 19,5:9, a w jego górnej części znalazło się niewielkie wcięcie w kształcie kropli wody. Samsung nazywa ten typ wyświetlacza “Infinity V”. Charakteryzuje się on rozdzielczością Full HD+ (1080 x 2340 pikseli), która przekłada się na dość wysokie zagęszczenie na poziomie 437 pikseli na cal. Przedni panel przed uszkodzeniami chroni szkło Gorilla Glass 3.

Samsung Galaxy A40 został wyposażony w podwójny aparat główny. Obok standardowej jednostki o rozdzielczości 16 Mpx z przysłoną f/1.7, zastosowano drugi obiektyw z szerokokątną optyką. Umożliwia on wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 5 Mpx przy kącie widzenia 123 stopni. Na froncie urządzenia, we wcięciu, zastosowano kamerkę do selfie, która ma rozdzielczość 25 Mpx ze światłem f/2.0. Wykonywanie zdjęć wspiera oprogramowanie aparatu, które rozpoznaje fotografowaną scenerię i automatycznie dobiera odpowiednie parametry fotografii.  

Niewątpliwą zaletą Samsunga Galaxy A40 jest też pełne zaplecze komunikacyjne obejmujące LTE, Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, GPS z A-GPS, GLONASS, GALILEO i BDS, oraz NFC, którego często brakuje w telefonach chińskich firm. Na pokładzie nie zabrakło także gniazda USB typu C, ani złącza słuchawkowego Jack 3,5 mm.

Samsung Galaxy A40 został wyposażony w standardowy skaner odcisku palca, umieszczony w centralnej części plecków. Najnowsze modele Samsung Galaxy S10 i S10+, oraz niektóre droższe telefony z rodziny Galaxy A, są wyposażone w skanery odcisku palca zintegrowane z wyświetlaczem. Jest to dość nowa, innowacyjna technologia, która jest obecnie intensywnie rozwijana. Wiele osób uważa więc, że tradycyjne skanery odcisku palca działają lepiej niż czytniki zintegrowane z wyświetlaczem.

Dzięki zastosowaniu niewielkiego, jak na obecne czasy wyświetlacza, telefon jest bardzo kompaktowy - ma wymiary 144,4 x 69,2 x 7,9 mm i waży zaledwie 140 g. Wpływ na tak niską masę całej konstrukcji miało niewątpliwie zastosowanie obudowy wykonanej z tworzywa sztucznego. Z pewnością nie wygląda ono tak elegancko i nowocześnie, jak szkło lub ceramika, których użyto przy produkcji flagowych telefonów Koreańczyków.

Samsung Galaxy A40 to z pewnością ciekawy telefon, który w wielu aspektach nawiązuje do urządzeń z rodziny Galaxy S10. Jest wyposażony w, otoczony wąskimi ramkami, wyświetlacz AMOLED, podwójny aparat z obiektywem szerokokątnym, działa pod kontrolą Androida Pie z nakładką One UI i posiada rozbudowane zaplecze komunikacyjne. Z droższymi modelami nie może co prawda mierzyć się w kwestii wydajności i jakości wykonania, ale ma za to wiele ciekawych cech, którymi przewyższa droższe modele. Jedną z nich są kompaktowe wymiary i bardzo niska masa urządzenia, a za inną wiele osób uzna tradycyjny skaner odcisku palca, zamiast czytnika w wyświetlaczu.

Źródło zdjęć: www.samsung.com/pl

 

Pozostaw komanetarze

Captcha