Cenimy prywatność użytkowników

Używamy plików cookie, aby poprawić jakość przeglądania, wyświetlać treści dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz analizować ruch na stronie. Kliknięcie przycisku "Akceptuj wszystko" oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie.

Nawigacja Bloga

Licznik kroków w telefonie – co to jest i jak włączyć!

22317 Wyświetlenia 18 Like
 

Licznik kroków w telefonie – co to jest i jak włączyć!

Krokomierz to aplikacja na urządzenia mobilne, służąca do pomiaru dziennej ilości wykonanych kroków. Zlicza ona kroki wykonane zarówno podczas marszu, biegu, czy aerobiku. Wystarczy tylko mieć przy sobie telefon lub smartwatcha.

W najnowszych telefonach krokomierz znajduje się już w funkcjach smartfona, więc nie trzeba jej specjalnie pobierać i instalować. Natomiast jeśli nie mamy takiej opcji w swoim smartfonie zawsze możemy ją znaleźć w Sklepie Play gdzie znajduje się mnóstwo aplikacji pozwalających na pomiary kroków.  Wystarczy tylko wybrać tą, która nam najbardziej odpowiada i zainstalować.

Jak działa Krokomierz w telefonie?

Licznik kroków, działa na urządzeniach wyposażonych w czujnik Akcelerometru, znany przez niektórych jako przyspieszeniomierz. Czujnik ma za zadanie mierzyć przyspieszenie liniowe i kątowe. Dzięki niewielkim krystalicznym strukturom znajdującym się wewnątrz akcelerometru, przetwornik przyspieszenia błyskawicznie analizuje napięcie i wykorzystuje je do precyzyjnego określenia prędkości i położenia.

Dzięki małym gabarytom akcelerometr może być instalowany nawet w niewielkich urządzeniach takich jak  aparat fotograficzny, czy smartfon. Dzięki swoim właściwościom może stać się kontrolerem wykorzystywanym w grach, czy w aplikacji krokomierz.

Funkcje Krokomierza

Aplikacja Krokomierz to nie tylko dzienny pomiar kroków. W najnowszych smartfonach ta funkcja jest jeszcze bardziej rozwinięta. Możemy na przykład odczytać ilość spalonych kalorii, monitorować tętno, sprawdzić miesięczne wykresy, a nawet wyznaczyć sobie cele treningowe i zdobywać osiągnięcia. Wystarczy tylko odpalić aplikację i gotowe. Dane są automatycznie zbierane. Analizuj swoje wyniki, zapisuj swoją aktywność oraz dodaj sobie motywacji dzięki tworzeniu grup i udostępniając swoje wyniki w mediach społecznościowych.

                                                                                       

 

Pozostaw komanetarze

Captcha