Cenimy prywatność użytkowników

Funnycase.pl korzysta z cookies i innych technologii, aby zapewnić niezawodność i bezpieczeństwo naszych witryn, mierzyć ich wydajność, zapewniać spersonalizowane doświadczenia zakupowe i spersonalizowane reklamy. W tym celu zbieramy informacje o użytkownikach, ich zachowaniu i urządzeniach.

Kliknięcie przycisku „Akceptuj wszystko” oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie.

Nawigacja Bloga

Jaki Smartfon Xiaomi kupić?

276 Wyświetlenia 15 Like
 

Telefony Xiaomi, dzięki świetnemu stosunkowi jakości do ceny stały się w ostatnim czasie bardzo chętnie wybieranymi przez konsumentów urządzeniami. Niejednokrotnie możemy spotkać się z sytuacją, w której telefony chińskiego producenta z oficjalnej dystrybucji są nawet dwukrotnie tańsze niż propozycje konkurencyjnych firm, z podobną specyfikacją. Dodatkowo wiele osób decyduje się także na zakup tego typu urządzeń za granicą co pozwala dodatkowo zaoszczędzić kolejne kilkaset złotych.

Atrakcyjny stosunek jakości do ceny często nie jest jedyną zaletą telefonów Xiaomi. Wiele z nich wyposażonych jest także w pojemne baterie, zapewniające nawet dwa dni pracy bez konieczności sięgania po ładowarkę, co w dzisiejszym świecie jest rzadkością. Telefony Xiaomi charakteryzuje też modny wygląd, który w wielu przypadkach pozwala wyróżnić się z tłumu. W ostatnich latach Chińczycy dopracowali także oprogramowanie aparatu, dzięki czemu telefony pozwalają wykonywać bardzo ładne zdjęcia. Wiele osób za zaletę uznaje także nakładkę MIUI. W znaczący sposób modyfikuje ona wygląd systemu z zielonym robocikiem, dodaje wiele nowych funkcji, z których część jest naprawdę przydatna. Aby jak najbardziej obniżyć końcową cenę telefonu, w nakładce MIUI trafić można jednak na wiele reklam, które sprawiają, że korzystanie z telefonu jest mniej przyjemne. Niektórzy zwracają uwagę również na niespójne kształty elementów interfejsu użytkownika w telefonach tego producenta. Xiaomi dba jednak o systematyczne aktualizowanie swoich modeli do nowszych wersji Androida, co w przypadku wielu innych producentów nie jest tak oczywiste.

Niska cena telefonów Xiaomi wynika jednak nie tylko z niskiej marży narzuconej przez producenta, ale również z obniżenia kosztów produkcji. Szczególnie widoczne jest to w przypadku tańszych konstrukcji. Wiele z nich wyposażonych jest w niezbyt eleganckie obudowy wykonane z tworzywa sztucznego. W tańszych modelach często brakuje także NFC, służącego do wykonywania płatności zbliżeniowych. Zamiast nowszego, stającego się powoli standardem USB typu C spotkać można natomiast starsze złącza Micro USB.

W Polsce sprzedawanych jest wiele różnych telefonów Xiaomi, cały czas do tego grona dołączają także nowe propozycje. W każdym przedziale cenowym można więc znaleźć dobrze wycenione telefony ze sporymi możliwościami.

Redmi 7A - świetna propozycja w niskiej cenie!

Bez wątpienia jest to jeden z najciekawszych telefonów, jakie możemy kupić za mniej niż 500 zł. Telefon został wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 439 z grafiką Adreno 505. W podstawowej konfiguracji model ten jest wyposażony w 2 GB pamięci RAM i 16 GB miejsca na dane użytkownika. Taka specyfikacja czyni Redmi 7A jednym z najwydajniejszych telefonów w tej półce cenowej. Dla bardziej wymagających użytkowników przygotowano natomiast nieznacznie droższą wersję z 32 GB pamięci wbudowanej. Dużą zaletą telefonu jest także bateria, która ma pojemność 4000 mAh.

Na froncie urządzenia znalazł się wyświetlacz LCD o przekątnej 5,45 cala. Ma on proporcje 18:9 i rozdzielczość HD+ (720 x 1440 pikseli). Zapewnia to zagęszczenie na poziomie 295 pikseli na cal. Ramki otaczające wyświetlacz są dodatkowo dość wąskie, dzięki czemu telefon można zaliczyć do dość kompaktowych urządzeń. Ma on 146,3 mm długości, 70,04 mm szerokości, 9,6 mm grubości i waży 165g. Po wyjęciu z pudełka Redmi 6 działa pod kontrolą Androida 9 Oreo z nakładką producenta MIUI 10.

Redmi 7A obsługuje łączność LTE, Wi-Fi o częstotliwości 2,4 GHz, Bluetooth 4.2 i GPS. Telefon nie wspiera jednak NFC, przez co płatności zbliżeniowe z jego wykorzystaniem są wykluczone. Na pokładzie nie zabrakło jednak skanera odcisku palca, gniazda Micro USB i złącza słuchawkowego Jack 3,5 mm. Niestety w budżetowym modelu zabrakło miejsca dla skanera odcisku palca. Za możliwości fotograficzne telefonu odpowiada pojedynczy aparat główny, który pozwala na wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 13 Mpx . Na froncie, nad wyświetlaczem umieszczono natomiast pojedynczy aparat do selfie o rozdzielczości 5 Mpx. 

Foto: mi-home

Xiaomi Redmi 7 - urządzenie, w którym zabrakło NFC!

Redmi 7 to kolejny ciekawy telefon Xiaomi, który trafić ma do mniej wymagających użytkowników. Jego niewątpliwą zaletą jest modny design. Urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz LCD o przekątnej 6,26 cala, który ma proporcje 19:9 i rozdzielczość HD+ (720 x 1520 pikseli). Przekłada się to na niezbyt wysokie zagęszczenie pikseli wynoszące zaledwie 269 pikseli na cal. Wyświetlacz otaczają jednak bardzo wąskie ramki, a w jego górnej części umieszczono niewielkie wcięcie mieszczące w sobie kamerę do selfie. Przednie panel przed zarysowaniem chroni dodatkowo szkło Gorilla Glass 5. Plecki telefonu zostały natomiast wykonane z błyszczącego plastiku.

Sercem urządzenia jest dość wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 632 z grafiką Adreno 506. W naszym kraju sprzedawane są konfiguracje wyposażone w 3 GB pamięci RAM i 32 GB lub 64 GB miejsca na dane użytkownika. Telefon posiada także duży akumulator o pojemności 4000 mAh. Niestety do uzupełnianie energii wykorzystywane jest złącze Micro USB. Na pokładzie zabrakło także miejsca dla NFC. Telefon obsługuje jednak inne popularne standardy łączności takie jak Wi-Fi, LTE, Bluetooth 4.2 i lokalizację GPS. Producent nie zapomniał także o złączu słuchawkowym Jack 3,5 mm, a w centralnej części plecków znajdziemy skaner odcisku palca.

Za możliwości fotograficzne Redmi 7 odpowiada podwójny aparat główny. Pierwszy z obiektywów ma rozdzielczość 12 Mpx, a drugi, którego zadaniem jest zbieranie danych o głębi ma rozdzielczość 2 Mpx. Na froncie, we wcięciu umieszczono natomiast pojedynczy aparat, który pozwala na rejestrowanie autoportretów o rozdzielczości 8 Mpx. Redmi 7 ma 158,7 mm długości, 75,6 mm szerokości, 8,5 mm grubości, a jego masa wynosi 180 g.

Redmi Note 7 - dobra propozycja poniżej 1000 zł!

Redmi Note 7 to jeden z najczęściej polecanych telefonów do 1000 zł. Sercem urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 660 z grafiką Adreno 512. sprzedaży znaleźć można zarówno konfiguracje z 3 GB pamięci RAM i 32 GB miejsca na dane użytkownika, jak i z 4 GB RAMu i 64 GB lub 128 GB pamięci wbudowanej. W tej półce cenowej bardzo trudno znaleźć równie wydajne urządzenie. Wiele osób docenia także pojemną baterię. Producent zdecydował się na ogniwo o pojemności 4000 mAh. Dodatkowo na pokładzie nie zabrakło wsparcia dla technologii szybkiego ładowania Quick Charge 4.

Na froncie Redmi Note 7 umieszczono wyświetlacz LCD o przekątnej 6,3 cala. Charakteryzuje się on proporcjami 19,5:9 i rozdzielczością Full HD+ (1080 x 2340 pikseli), która zapewnia zagęszczenie na poziomie 409 pikseli na cal. Wyświetlacz otaczają dość wąskie ramki, a w jego górnej części umieszczono niewielkie wcięcie w kształcie kropli wody, które mieści kamerę do selfie. Pozwala ona na wykonywanie autoportretów o rozdzielczości 13 Mpx. Dodatkowo sensor ten jest wykorzystywany do rozpoznawania twarzy użytkownika. Nie jest to rozwiązanie tak bezpieczne, jak w przypadku telefonów wyposażonych w specjalne sensory, ale może okazać się ciekawą alternatywą dla, umieszczonego na pleckach, skanera odcisku palca. Przedni panel telefonu przed uszkodzeniami chroni powłoka Gorilla Glass 5

Za możliwości fotograficzne urządzenia odpowiada podwójny aparat umieszczony na pleckach. Producent chwali się, że główny obiektyw ma rozdzielczość 48 Mpx. Rzeczywista rozdzielczość wykonywanych fotografii to jednak 12 Mpx. Aby uzyskać jak najlepszą jakość zdjęć, oprogramowanie łączy dane z czterech pikseli w jeden, większy o rozmiarze 1.6μm. Podnosi to szczegółowość fotografii, zwłaszcza w trudnych warunkach oświetleniowych, i sprawia, że zajmują one mniej miejsca w pamięci telefonu. Dodatkowy sensor ma rozdzielczość 5 Mpx i służy do zbierania danych o głębi i uzyskiwania efektu rozmytego tła.

Redmi Note 7 obsługuje łączność LTE, Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0 i GPS. Na pokładzie nie zabrakło także złącza słuchawkowego Jack 3,5 mm, gniazda USB typu C i portu podczerwieni. Ten ostatni element pozwala na wykorzystanie telefonu jako pilota, na przykład, do telewizora. Szkoda jednak, że producent nie wyposażył tego telefonu w NFC, przez co płatności zbliżeniowe z jego wykorzystaniem są niemożliwe.

Zarówno plecki telefonu, jak i jego boczną ramkę wykonano z błyszczącego tworzywa sztucznego. Telefon wygląda przez to elegancko, ale wiele osób zwraca uwagę na to, że plastik nie jest tak wytrzymały jak aluminium, z na którym oparte są konstrukcje innych urządzeń. Zastosowanie tańszych materiałów jest jednak jednym z elementów, który pozwolił na obniżenie końcowej ceny produktu. Redmi Note 7 ma 159,2 mm długości, 75,2 mm szerokości i 8,1 mm grubości. Z pewnością nie jest to więc telefon dla osób, które lubią kompaktowe konstrukcje, wygodne w obsłudze jedną ręką. Niska nie jest także masa telefonu, która wynosi 186 g. 

Foto: mi-home

Xiaomi Mi A3 - telefon bez NFC!

Od dłuższego czasu Xiaomi oferuje także telefonu należące do programu Android One. Dzięki temu urządzenia działają pod kontrolą niezmodyfikowanego przez oprogramowanie producenta czystego systemu z zielonym robocikiem, a producent zobowiązany jest dostarczyć użytkownikom dwie duże aktualizację przynoszące nową wersję oprogramowania, oraz systematycznie aktualizować poprawki zabezpieczeń przez przynajmniej trzy lata. Najnowszym telefonem w ofercie Xiaomi, który należy do programu Android One jest Xiaomi Mi A3. Urządzenie debiutowało na ryku z czystym Androidem 9 Pie na pokładzie, ale już niedługo powinien otrzymać aktualizację do najświeższego Androida 10.

Dużą część przedniego panelu urządzenia wypełnia wyświetlacz o przekątnej 6,01 cala, wykonany w technologii Super AMOLED, o proporcjach 19,5:9. Otaczają go dość wąskie ramki, a w górnej części umieszczono wcięcie w kształcie kropli wody. Także w tym modelu zastosowano optyczny skaner odcisku palca zintegrowany z przednim panelem. Niestety konstruktorzy zdecydowali się na niższą rozdzielczość HD+ (720 x 1560 pikseli), która przekłada się na niezbyt wysokie zagęszczenie wynoszące zaledwie 286 pikseli na cal. Przedni panel przed zarysowaniami chroni szkło Gorilla Glass 5.

Sercem urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 665 z grafiką Adreno 610. Układ ten współpracuje z 4 GB pamięci RAM i 64 GB miejsca na dane użytkownika. Telefon wyposażony jest także w sporą baterię o pojemności 4030 mAh. Nie zabrakło również wsparcia dla szybkiego ładowania Quick Charge 3 o mocy 18 W. Na pleckach Xiaomi Mi A3 znajduje się potrójny aparat, który obok standardowego obiektywu 48 Mpx, wykorzystuje sensor o rozdzielczości 8 Mpx, z szerokokątną optyką i dodatkowy aparat 2 Mpx, do zbierania danych o głębi. Na froncie znajdziemy także aparat do selfie o rozdzielczości 32 Mpx. 

Xiaomi Mi A3 jest dość kompaktowym telefonem -  ma 153,5 mm długości, 71,9 mm szerokości, 8,5 mm grubości i waży 174 g. Na pokładzie zabrakło jednak NFC, przez co płatności zbliżeniowe tym telefonem są niemożliwe. Telefon nie powinien mieć problemów z obsługą LTE, Wi-Fi a/b/g/n/ac, lokalizacji GPS i Bluetooth 5.0. Nie zabrakło też złącza słuchawkowego Jack 3,5 mm, gniazda USB typu C i portu podczerwieni.

foto: mi-home

Pocophone F1 z wydajnym procesorem dla graczy!

W momencie swojej rynkowej premiery był to najtańszy telefon wyposażonym w topowy procesor Qualcomm Snapdragon 845. Dodatkowo wydajny procesor współpracuje w tym modelu z przynajmniej 6 GB pamięci RAM i 64 GB lub 128 GB pamięci wbudowanej. Mimo, że telefon trafił na rynek niemal rok temu, wciąż cieszy się on dużą popularnością wśród osób szukających taniego telefonu z wysoką wydajnością. Model ten dobrze sprawdzi się między innymi u osób, które często grają na telefonach w bardziej wymagające gry.

Atrakcyjna cena Pocophone F1 nie wzięła się jednak znikąd. Aby obniżyć koszty produkcji, obudowa wykonana została z plastiku, która nie daje takiego poczucie solidności jak te wykonane z metalu, ani nie wygląda tak dobrze jak szklana. Inną oszczędnością jest zastosowanie wyświetlacza wykonanego w technologii LCD, a nie jak ma to miejsce w większości flagowców AMOLED. Ekran ma przekątną 6,18 cala, proporcjami 18,7:9. Charakteryzuje się on rozdzielczością Full HD+ (1080 x 2246 pikseli), która przekłada się na zagęszczenie na poziomie 403 pikseli na cal. Dodatkowo przedni panel przed zarysowaniami chroni powłoka Gorilla Glass. W górnej części wyświetlacza znalazło się dość duże wcięcie, które sprawia, że telefon mocno przypomina iPhone'a X.

Kolejną oszczędnością, która może dyskwalifikować ten telefon w oczach niektórych nabywców jest brak NFC. Na pokładzie nie zabrakło jednak obsługi Wi-Fi a/b/g/n/ac. Bluetooth 5.0, LTE, GPS. Pocophone F1 jest także wyposażony w złącza USB typu C i Jack 3,5 mm, oraz w skaner odcisku palca i port podczerwieni. Specyfikację uzupełnia spora bateria o pojemności 4000 mAh, a telefon wspiera także szybkie ładowanie Quick Charge 3.0 o mocy 18W. Na pleckach urządzenia został umieszczony podwójny aparat główny, składający się z obiektywu o rozdzielczości 12 Mpx i pomocniczego obiektywu 5 Mpx do zbierania danych o głębi. Na froncie, we wcięciu umieszczono natomiast pojedynczy aparat do selfie, który pozwala na wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 20 Mpx.

Pocophone F1 w momencie wypuszczenia na rynek działał pod kontrolą Androida z nakładką MIUI, zmodyfikowaną dodatkowo przez stworzony z myślą o tym telefonie Poco Launcher. Dzięki takiemu zabiegowi system przypominał nieco czystego Androida. Urządzenie ma wymiary 155,5 x 75,3 x 8,8 mm i waży 182g.

Foto: mi-home

Xiaomi Mi 9 SE - kompaktowy smartfon z potrójnym aparatem!

Model z dopiskiem SE w nazwie jest znacznie bardziej kompaktową i wyraźnie tańszą alternatywą dla flagowego Xiaomi Mi 9. Na froncie urządzenia znalazł się wyświetlacz AMOLED o przekątnej 5,97 cala, proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości Full HD+ (1080 x 2340 pikseli). Przy tak niewielkim wyświetlaczu przekłada się to na zagęszczenie na poziomie 432 pikseli na cal. Wyświetlacz otaczają wąskie ramki, a w jego górnej części znalazło się niewielkie wcięcie w kształcie kropli wody, w którym umieszczono obiektyw aparatu do selfie. Dodatkowo z wyświetlaczem tym zintegrowany jest optyczny skaner odcisku palca. Przedni panel przed uszkodzeniami chroni powłoka Corning Gorilla Glass 5 generacji.

Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 710 z grafiką Adreno 616. Jest to jednostka, która powstała z myślą o najdroższych urządzeniach ze średniej półki cenowej i ma łączyć w sobie niektóre cechy flagowych procesorów z zauważalnie niższymi kosztami. Układ ten jest w Xiaomi Mi 9 SE wspierany przez 6 GB pamięci RAM. W zależności od wybranej wersji, telefon jest wyposażony w 64 GB lub 128 GB pamięci wbudowanej. Zastosowana w tym telefonie bateria ma pojemność 3070 mAh. Wspiera ona szybkie ładowanie Quick Charge o mocy 18 W, ale, w przeciwieństwie do droższego modelu, nie ma możliwości bezprzewodowego uzupełnienia energii.

Za możliwości fotograficzne Xiaomi Mi 9 SE, podobnie jak w większym i droższym modelu odpowiada potrójny aparat na pleckach. Najważniejszy z obiektywów korzysta z matrycy Sony IMX586, która pozwala na rejestrowanie fotografii o maksymalnej rozdzielczości 48 Mpx. Dane z czterech pikseli są łączone w jeden, co pozwala na uzyskanie zdjęć lepszej jakości, zwłaszcza w słabszym oświetleniu. Podobny zabieg jest stosowany także w innych telefonach wykorzystujących matrycę o tak dużej rozdzielczości. Drugi obiektyw jest szerokokątny i ma rozdzielczość 13 Mpx, a trzeci to teleobiektyw o rozdzielczości 8 Mpx. Na froncie znalazł się natomiast aparat do selfie o rozdzielczości 20 Mpx.

Telefon wspiera wszystkie niezbędne standardy łączności, w tym NFC wykorzystywane do płatności zbliżeniowych, co nie jest tak oczywiste w przypadku tańszych telefonów Xiaomi. Niestety na pokładzie zabrakło miejsca na złącze słuchawkowe Jack 3,5 mm. Producent wyposażył jednak swój model w port podczerwieni, dzięki któremu możemy wykorzystać telefon jako pilot, na przykład do telewizora. Dzięki zastosowaniu niewielkiego wyświetlacza i dobremu zagospodarowaniu przestrzeni na froncie, telefon ma wymiary 147,5 x 70,5 x 7,45 mm. Jego waga wynosi zaledwie 155 g. Dzięki temu Xiaomi Mi 9 SE jest jednym z najbardziej kompaktowych i najlepszych nowoczesnych smartfonów na rynku. Nawet osoby o małych dłoniach nie powinny mieć problemu z obsługiwaniem go z użyciem wyłącznie jednej ręki.

Xiaomi Mi 9T nowe technologie w dobrej cenie!

Xiaomi Mi 9T to telefon, który w dość niskiej cenie oferuje wiele najnowocześniejszych technologii. Tym co najbardziej zwraca uwagę w tym modelu jest duży wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,39 cala. Charakteryzuje się on rozdzielczością Full HD+ (1080 x 2340 pikseli) i ma proporcje 19,5:9. Ze wszystkich stron otaczają go bardzo wąskie ramki, a symetrii nie zaburza żadnego rodzaju wcięcie, ani otwór w wyświetlaczu. Udało się to uzyskać, stosując wysuwany mechanizm kamery do selfie, która nieużywana, jest schowana do wnętrza obudowy. Z ekranem jest także zintegrowany optyczny skaner odcisku palca. Przedni panel jest też chroniony przed zarysowaniami szkłem Gorilla Glass 5.

Mi 9T wypada bardzo dobrze również pod kątem wydajności. Jego sercem jest procesor Qualcomm Snapdragon 730 z grafiką Adreno 618. Układ ten powstał z myślą o najwydajniejszych urządzeniach ze średniej półki cenowej. W tym modelu współpracuje on z 6 GB pamięci RAM i 64 GB lub 128 GB pamięci wbudowanej. Nikt nie powinien  narzekać także na czas pracy z dala od gniazdka, ponieważ bateria w tym modelu ma pojemność aż 4000 mAh. Na pokładzie nie zabrakło szybkiego ładowania o mocy 18 W, ale wiele osób ucieszyłoby się również z możliwości bezprzewodowego uzupełniania energii. Nie zabrakło także wsparcie dla szybkiego ładowania o mocy 18W. Telefon działa pod Kontrolą Androida 9 Pie, z nakładką MIUI 10. 

Na pleckach Mi 9T umieszczono potrójny aparat fotograficzny. Główny obiektyw ma rozdzielczość 48 Mpx i łączy dane z czterech pikseli w jeden, uzyskując w ten sposób wysokiej jakości zdjęcia o rozdzielczości 12 Mpx. Obok niego umieszczono sensor 8 Mpx z szerokokątną optyką, oraz, zapewniający dwukrotne, bezstratne zbliżenie, teleobiektyw o rozdzielczości 13 Mpx. Niestety żaden z obiektywów nie jest wspierany przez optyczną stabilizację obrazu. Wysuwana kamera do selfie ma natomiast rozdzielczość 20 Mpx.

Xiaomi Mi 9T został wyposażony w moduły do obsługi  wszystkich popularnych standardów łączności (LTE, Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, oraz GPS). Co ważne na pokładzie nie zabrakło także obsługi NFC, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie płatności zbliżeniowych z użyciem telefonu. Do uzupełniania energii wykorzystywany jest port USB typu C, a do przesyłania muzyki można skorzystać ze złącza Jack 3,5 mm. Xiaomi Mi 9T ma 156,7 długości, 74,3 mm szerokości i 8.8 mm grubości i waży 191 g. 

Xiaomi Mi 9 nowy flagowiec działa pod kontrolą Androida 9 Pie!

Najnowszy flagowiec Xiaomi jest wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 855 z grafiką Adreno 640. Xiaomi Mi 9 został wyposażony także w 6 GB pamięci RAM i 64 GB lub 128 GB pamięci wbudowanej. Specyfikację uzupełnia akumulator o niezbyt imponującej pojemności 3300 mAh wspierająca szybkie ładowanie, zarówno z wykorzystaniem ładowarki bezprzewodowej, jak i przewodowej. Telefon po wyjęciu z pudełka działa pod kontrolą najświeższego Androida 9 Pie z nakładką producenta MIUI 10. 

Zgodnie z zapewnieniami producenta, ponad 90% frontu urządzenia wypełnia wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,39 cala. charakteryzuje się on proporcjami 19,5:9 i rozdzielczością Full HD+ (1080 x 2340 px ). W jego górnej części znalazło się niewielkie wcięcie w kształcie kropli wody, mieszczące kamerę do selfie o rozdzielczości 20 Mpx. Przedni panel przed zarysowaniami chroni szkło Gorilla Glass 6. Z wyświetlaczem został również zintegrowany optyczny skaner odcisku palca.

Za możliwości fotograficzne telefonu, oprócz wspominanej już kamery do selfie, odpowiada potrójny aparat umieszczony na pleckach. Główny z obiektywów pozwala wykonywać zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 48 Mpx. W trybie automatycznym, podobnie jak w Xiaomi Mi 9T obraz z czterech pikseli jest łączony w jeden. Producent zastosował obiektyw o rozdzielczości 16 Mpx z polem widzenia o kącie 117 stopni, oraz teleobiektyw o rozdzielczości 12 Mpx, zapewniający dwukrotny bezstratny zoom optyczny i nawet dziesięciokrotny hybrydowy.

Xiaomi Mi 9 obsługuje LTE, Wi-Fi, Bluetooth 5.0, NFC, oraz GPS z A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO i QZSS. Niezadowolone mogą być jednak osoby korzystające z przewodowych słuchawek, ponieważ Mi 9 nie posiada złącza słuchawkowego Jack 3,5 mm. Sam telefon ma 157,5 mm wysokości, 74,67 mm szerokości, 7,61 mm grubości i waży 173g. Niestety Xiaomi Mi 9 nie jest wodoszczelny.

Foto: mi-home

Xiaomi Mi 9T Pro z możliwością nagrywania video w 4K!

Model z dopiskiem Pro w nazwie stanowi nieznacznie ulepszoną wersję podstawowego Xiaomi Mi 9T. Największą różnicą, w stosunku do tańszego o kilkaset złotych modelu, jest zastosowanie flagowego procesor Qualcomm Snapdragon 855 z grafiką Adreno 640. Podobnie jak w tańszym modelu także tutaj do sprzedaży w Polsce trafiła wersja wyposażona w 6 GB pamięci RAM i 128 GB miejsca na dane użytkownika. Bateria, podobnie jak w tańszym modelu ma pojemność 4000 mAh, ale wspiera ona szybkie ładowanie o mocy aż 27 W. Niestety nawet Mi 9T Pro nie pozwala na bezprzewodowe uzupełnianie energii.

Pozostałe elementy specyfikacji obydwu telefonów pozostają takie same. Wyższa wydajność pozwoliła jednak, na wprowadzenie w Mi 9T Pro możliwości nagrywania wideo w 4K przy 60 klatkach na sekundę. Model ten jest też jednym z niewielu flagowych urządzeń, które pozwalają na wygodne korzystanie z przewodowych słuchawek za pomocą złącza Jack 3,5 mm. Bezramkowy wyświetlacz AMOLDE ze zintegrowanym skanerem odcisku palca i wysuwany aparat do selfie to także elementy, które pozwalają wyróżnić się z tłumu.

Xiaomi Mi Mix 3 z nietypową konstrukcją slidera!

Jednym z najciekawszych telefonów Xiaomi jest z pewnością Mi Mix 3. Niemal cały front urządzenia wypełnia wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,39 cala. Charakteryzuje się on proporcjami 19,5:9 i rozdzielczością Full HD+ (1080 x 2340 pikseli). Wyświetlacz jest chroniony szkłem Corning Gorilla Glass 5. Ramki otaczające ekran są bardzo wąskie, a wrażenia wizualne dodatkowo poprawia to, że producent nie zdecydował się na zastosowanie żadnego rodzaju wcięcia, ani otworu w ekranie. Zamiast tego Chińczycy zastosowali nietypową konstrukcję slidera, która po rozsunięciu pozwala na zrobienie użytku z podwójnego aparatu do selfie.

Główny obiektyw przeznaczony do wykonywania selfie ma rozdzielczość 24 Mpx, a dodatkowy, przeznaczony do zbierania danych o głębi 2 Mpx. Zastosowanie dodatkowego, ruchomego elementu może budzić obawy związane z wytrzymałością konstrukcji, ale producent twierdzi, że konstrukcja powinna wytrzymać nawet 300 tysięcy przesunięć. Na pleckach urządzenia umieszczono skaner odcisku palca i podwójny aparat główny, składający się z podstawowego obiektywu o rozdzielczości 12 Mpx z optyczną stabilizacją obrazu i autofokusem z detekcją fazy, oraz z teleobiektywu o rozdzielczości 12 Mpx.

Sercem urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 845 z grafiką Adreno 630. Jest to układ, który był stosowany w większości flagowych telefonów w ubiegłym roku, a jego wydajność powinna zapewniać płynną pracę jeszcze przez długi czas. W podstawowej konfiguracji, Xiaomi Mi Mix 3 jest wyposażony w 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej.  Bateria, w jaką wyposażono ten model, ma pojemność 3200 mAh, wspiera szybkie ładowanie Quick Charge 4+ o mocy 18W, oraz bezprzewodowe ładowanie o mocy 10W.  Xiaomi Mi Mix 3 obsługuje łączność LTE, Wi-Fi, Bluetooth 5.0, lokalizację GPS, oraz NFC. Model ten doczekał się także specjalnej konfiguracji, która pozwala na obsługę sieci w nowym standardzie 5G.

Zastosowanie ruchomych elementów nie pozwoliło jednak na uszczelnienie telefonu, stąd nie jest on w żaden sposób odporny na wodę. Urządzenie ma wymiary 157,9 x 74,7 x 8,5 mm i waży 218g. Nietypowa konstrukcja przełożyła się więc na dość wysoką masę, która wynosi 218 g.

Foto: mi-home

Oferta telefonów Xiaomi sprzedawanych w naszym kraju jest bardzo rozbudowana. Na rynku wciąż znaleźć można również starsze telefony z logo chińskiej firmy, które po obniżeniu ceny są bardzo atrakcyjnymi telefonami. Pamiętać należy między innymi o bardzo tanim Redmi Go, które działa pod kontrolą Androida Go, budżetowym Redmi 6, świetnie wycenionym Redmi Note 5, działających pod kontrolą czystego Androida Xiaomi Mi A2 i Mi A2 Lite, dopracowanym Xiaomi Mi 8 Lite, flagowym Mi 8 z ubiegłego roku, oraz innowacyjnych Xiaomi Mi Mix 2 i Mi Mix 2s.

Do oferty chińskiej firmy cały czas dołączają także inne urządzenia. Niedługo do Polski trafić powinien między innymi zaprezentowany niedawno w Azji Redmi Note 8, oraz Xiaomi Mi 9 Lite, który ma być europejską wersją wypuszczonego kilka miesięcy temu na rynek chiński Xiaomi Mi CC9. W najbliższym czasie swojej premiery powinny doczekać się także kolejne modele, takie jak Xiaomi Mi Mix 4, Xiaomi Mi 9s, czy Redmi 8. Oferta telefonów Xiaomi już teraz jest bardzo rozbudowana, a kolejne modele mogą być coraz ciekawsze.

 

Pozostaw komanetarze

Captcha