Jaki używany telefon do 1000 wybrać?

Jaki używany telefon do 1000 wybrać?

Osoby, które poszukują odpowiedniego dla siebie telefonu komórkowego często biorą pod uwagę tylko nowe urządzenia, które znaleźć można na sklepowych półkach. Często okazuje się jednak, że wzięcie pod uwagę również urządzeń z drugiej ręki zdecydowanie poszerza nasze możliwości i pozwala zwrócić uwagę na konstrukcje ze zdecydowanie wyższej półki cenowej. Nawet najlepsze telefony do 1000 zł ze średniej półki nie są w stanie rywalizować z kilkuletnimi urządzeniami, które w latach swojej świetności kosztowały od nich zdecydowanie więcej i mogły pochwalić się zauważalnie lepszym wyposażeniem.

Każdy telefon do 1000 zł, zwłaszcza taki z drugiej ręki, posiadał będzie pewne kompromisy i dlatego przed rozpoczęciem poszukiwań należy dobrze przemyśleć to, jakie cechy nowego urządzenia są dla nas ważne, a jakie stanowią kwestię drugorzędną. W przypadku używanych urządzeń często ich najmocniejszą stroną będzie wciąż wysoka wydajność, bardzo dobre aparaty fotograficzne i wysoka jakość wykonania. Modele takie mogą jednak nie wyglądać przesadnie nowocześnie, raczej nie będą spełniały najnowszych standardów i niemal na pewno będą dawały powody do narzekania tym, którym zależy na długim czasie pracy z dala od gniazdka. Dla osób, których priorytetem jest jeden z elementów drugiej listy sugerujemy nowe polecane smartfony do 1000 zł.

W poniższym rankingu umieszczone zostały najlepsze telefony do 1000 zl spośród urządzeń z drugiej ręki. Są to urządzenia dość popularne, które łatwo znaleźć można na portalach aukcyjnych i serwisach z ogłoszeniami. Pod uwagę brane były standardowe wyceny każdego modelu w dobrym stanie, bez wad i uszkodzeń - nie uwzględnia on niezwykłych okazji ani modeli z poważnymi uszkodzeniami. Kolejność jest przypadkowa – nie oznacza to, że pierwszy z wymienionych telefonów jest najlepszy, a ostatni najgorszy ani odwrotnie. Najważniejsze cechy urządzeń ocenione zostały w skali od 1 do 6, gdzie 6 oznacza ocenę najwyższą, a 1 najniższą.  

Xiaomi Mi 9T Pro – Xiaomi do 1000 zł

Xiaomi to jedna z najpopularniejszych firm zajmujących się sprzedażą telefonów komórkowych w naszym kraju. Chińczycy zdobyli serca odbiorców wprowadzając wydajne i dobrze wyposażone urządzenia w przystępnych cenach. Ze względu na olbrzymią ilość nowych urządzeń, zainteresowanie używanymi telefonami tej firmy nie jest zbyt duże, przez co trafić można na wiele atrakcyjnych ofert, z takimi urządzeniami jak Xiaomi Mi 9T Pro i zbliżony do niego Mi 9. Są to chyba najlepsze smartfony do 1000 zł z 2019 roku, a na uwagę zasługuje zwłaszcza pierwszy z wymienionych modeli.

                                   

Wyświetlacz: 5+

Chińczycy zdecydowali się na wyposażenie tego urządzenia w wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,4 cala, który pochwalić się może rozdzielczością Full HD. Największą zaletą ekranu tego modelu jest jego symetria, niezakłócona żadnym wcięciem ani otworem – zamiast tego aparat do selfie umieszczony został na module, który chowany jest do wnętrza obudowy, kiedy nie jest potrzebny. Z przednim panelem zintegrowany jest również skaner odcisku palca, a do pełni szczęścia brakuje jedynie wyższej częstotliwości odświeżania, którą posiadają najlepsze smartfony do 1000 zł z 2021 roku. ale w 2019 roku była to dopiero raczkująca technologia.

Oprogramowanie i podzespoły: 5

Nowe smartfony do 1000zł mało kiedy nazwać można demonami wydajności. Często przegrywają one ze starszymi konstrukcjami, takimi jak na przykład flagowe propozycje z rodziny Xiaomi Mi 9. Modele te wyposażone są bowiem w wydajne układy Snapdragon 855, które nawet dzisiaj sprawdzają się lepiej niż układy przeznaczone do telefonów ze średniej półki cenowej. Połączenie z przynajmniej 6 GB pamięci RAM sprawia, że urządzenia te bez problemu radzą sobie nawet z najnowszymi mobilnymi grami, które z roku na rok stają się przecież coraz bardziej zaawansowane i wymagające. Na pokładzie telefonów Xiaomi instalowany jest system Android z nakładką MIUI, która z jednej strony wprowadza wiele dodatkowych funkcji, ale z drugiej zawiera też sporo błędów i reklam, które mogą być uciążliwe.

Aparaty fotograficzne: 5

Xiaomi nigdy nie należało do producentów, których telefony imponowały aparatami fotograficznymi. Nawet dzisiaj zestaw aparatów z Xiaomi Mi 9T Pro i Xiaomi Mi 9 prezentuje się atrakcyjnie i znacznie przewyższa to co oferują nowe smartfony do 1000 zl. Połączenie aparatu szerokokątnego, standardowego sensora o wysokiej rozdzielczości i teleobiektywu zapewniającego dwukrotne zbliżenie to chyba najbardziej uniwersalny zestaw aparatów fotograficznych, który prezentuje się dużo lepiej niż nowe modele ze średniej półki z żenująco śmiesznymi aparatami o rozdzielczości 2 Mpx, które pełnią tylko funkcje marketingowe.

Końcowa ocena: 5+

Zalety:

+        Wysoka wydajność

+        Dobry wyświetlacz

+        Aparaty fotograficzne na wysokim poziomie

+        Bezramkowy, nietuzinkowy design

+        Futurystyczna wysuwana kamera

+        Kompletne zaplecze komunikacyjne

+        Obecność złącza komunikacyjnego

+        Szybkie ładowanie

+        Wyjątkowe, szklane plecki

Wady:

-        Nakładka MIUI

-        Przeciętny jak na dzisiejsze standardy akumulator

Ciekawą alternatywą dla Xiaomi Mi 9T Pro może być model Xiaomi Mi 9, który dysponuje bardzo podobnymi podzespołami, ma bardziej stonowany design, wyświetlacz z klasycznym wcięciem i mniejszy akumulator, ale za to pozwala na korzystanie z ładowania bezprzewodowego i jest konstrukcją wyczuwalnie smuklejszą.

Galaxy S8 – telefon do 1000, który wciąż zachwyca

Flagowe urządzenia Samsunga należą bez wątpienia do najbardziej rozpoznawalnych telefonów komórkowych dostępnych na rynku. Są to urządzenia, które bardzo wielu odbiorców kojarzy z wysoką jakością i obecnością wielu dopracowanych funkcji, które ułatwiają codzienną pracę z telefonem. Niestety sprawia to również, że modele tego producent wolno tracą na wartości i są bardzo atrakcyjnymi propozycjami na rynku wtórnym. W rankingu używanych telefonow do 1000 zł można znaleźć więc głównie urządzenia ze średniej półki cenowej lub flagowe propozycje sprzed kilku lat. Jedną z najciekawszych propozycji jest bez wątpienia Samsung Galaxy S8, a miłośnicy polowania na okazje poszukać mogą w tym przedziale cenowym również nowszego modelu Galaxy S9.

                              

Design: 5+

Mimo faktu, że od premiery tego modelu minęły już ponad cztery lata, wciąż może on pochwalić się designem, który zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji - wydłużony, mocno zaokrąglony wyświetlacz, który dodatkowo otoczony został bardzo wąskimi ramkami, wciąż potrafi robić niesamowite wrażenie. Urządzenie zdecydowanie wyróżnia się też na tle konkurencji, ponieważ próżno wśród innych modeli szukać podobnej do niego konstrukcji. Dodatkowo Samsung Galaxy S8 może być również świetną propozycją dla osób, które interesują najlepsze smartfony do 1000 zł z dodatkowym wskazaniem na nieprzeciętną kompaktowość i łatwość obsługi z wykorzystaniem jednej tylko dłoni.

Aparat fotograficzny: 5

Chociaż na tle bardzie współczesnych konstrukcji pojedynczy aparat Samsunga Galaxy S8 o rozdzielczości 12 Mpx może nie robić przesadnie dobrego wrażenia, to nie można zapominać o tym, że w 2017 roku był to jeden z najlepszych aparatów fotograficznych dostępnych w smartfonach obecnych na rynku, a moda na podwójne i potrójne aparaty miała dopiero nadejść. Wykonywanie fotografii wspiera dodatkowo optyczna stabilizacja obrazu, a dodatkową zaletą jest także duży rozmiar pojedynczych pikseli i dopieszczone oprogramowanie. Nawet dzisiaj oferuje ono możliwości, które sprawiają, że Samsung Galaxy S8 to dobry telefon do 1000 zł dla wszystkich, którym zależy na jakości zdjęć. Wspomnieć należy również o aparacie do selfie, który ma rozdzielczość 8 Mpx, a obok niego umieszczone zostało dodatkowe oczko 2 Mpx, które wykorzystywana jest do skanowania tęczówki użytkownika - jest to dodatkowa forma zabezpieczenia biometrycznego.

Akumulator: 3+

Już w momencie premiery tego modelu akumulator o pojemności 3000 mAh nie był uznawany za jego najmocniejszą stronę, a większość używanych modeli posiada dodatkowo akumulatory, które są już dość mocno zużyte, przez co konieczne może okazać się nawet kilkukrotne doładowywanie telefonu w ciągu dnia. Duże zapotrzebowanie na energię generuje między innymi wyświetlacz AMOLED o bardzo wysokiej rozdzielczości. Sytuację nieco ratuje jednak zastosowanie szybkiego ładowania o mocy 15W i przede wszystkim zastosowanie ładowania bezprzewodowego - mało który smartfon do 1000 zł dysponuje taką funkcjonalnością.

Końcowa ocena: 4+

Zalety:

+        Atrakcyjny wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości

+        Nietuzinkowy, elegancki design

+        Wciąż dobry aparat fotograficzny

+        Kompletne zaplecze komunikacyjne

+        Oprogramowanie dopracowane przez programistów Samsunga

+        Technologia skanowania tęczówki

+        Wodoszczelność

+        Kompaktowe wymiary

+        Obecność złącza słuchawkowego

Wady:

-        Jest to już model, dla którego wsparcie zostało zakończone

-        Mały akumulator

-        Przeciętna wydajność

-        Brak dodatkowych aparatów

-        Mała ilość pamięci wbudowanej

-        Tylko 4 GB pamięci RAM

-        Niefortunnie umieszczony skaner odcisku palca

Honor 20 – najlepszy smartfon do 1000 od Huawei

Honor to marka, która stworzona została przez Huawei, aby zaoferować konsumentom ciekawe i wydajne telefony w przystępnych cenach. Honor 20 to jeden z ostatnich flagowych modeli z portfolio chińskiego producenta, który nie ma problemu z barakiem usług Google. Wyjątkowe funkcje i bogate wyposażenie sprawiają, że model ten ma wciąż mocną pozycję w rankingach telefonów z 2019 roku do 1000 zł.

                                   

Wydajność i oprogramowanie: 5+

Honor 20, podobnie jak wiele innych urządzeń Huawei z 2019 roku pochwalić się może zastosowaniem flagowego procesora Kirin 980, który wciąż należy do bardzo wydajnych konstrukcji i nawet dobre smartfony do 1000 zł, które obecnie znaleźć możemy na sklepowych półkach w zdecydowanej większości oferują niższą wydajność. W połączeniu z odpowiednią ilością pamięci RAM, jest to układ, który nie powinien mieć problemów nawet z najbardziej wymagającymi grami i aplikacjami przeznaczonymi na urządzenia mobilne. Dla wielu osób mocnym punktem urządzenia może być również oprogramowanie EMUI, które co prawda mocno ingeruje w wygląd i funkcjonalność systemu od Google, ale jest dopracowane i zdecydowanie poszerza możliwości urządzenia - zapominać nie należy również o usługach Google, które dla większości użytkowników są przecież niezbędne, a których nie zabrakło na pokładzie Honor 20.

Wyświetlacz: 4+

Mimo dwóch lat na karku Honor 20 jest urządzeniem, które prezentuje się dość nowocześnie i w niczym nie odbiega od designu, który zaoferować są w stanie najlepsze smartfony do 1000zl. Spora w tym zasługa bez wątpienia wyświetlacza, który otoczony został wąską boczną ramką, i którego symetrię zaburza tylko niewielki otwór na aparat do selfie w lewym, górnym rogu. Dla wielu osób zaletą tego modelu może być również nieprzesadnie duży rozmiar wyświetlacza, który sprawia, że urządzenie jest zauważalnie mniejsze od większości swoich konkurentów, których znaleźć można obecnie na sklepowych półkach. Dla wielu osób wadą panelu zastosowanego w Honor 20 może być jednak fakt, że został on wykonany w technologii LCD, a nie bardziej cenionej OLED i nie może pochwalić się wyższą częstotliwością odświeżania.

Aparat fotograficzny: 5

Huawei od zawsze niemal kojarzony był z dużymi możliwościami fotograficznymi swoich urządzeń i nie inaczej jest w przypadku modelu Honor 20. Na pleckach urządzenia umieszczono poczwórny aparat fotograficzny. Chociaż aparaty do zdjęć macro i zbierania danych o głębi, ze względu na ich niską rozdzielczość 2 Mpx traktować należy raczej jako chwyt marketingowy, to główna matryca 48 Mpx i szerokokątny aparat 16 Mpx są wystarczające do wykonania ładnych fotografii. Miłośników selfie ucieszyć powinna natomiast wysoka jakość przedniego aparatu. Wszystko to sprawia, że Honor 20 to bez dwóch zdań telefon z dobrym aparatem do 1000 zł.

Końcowa ocena: 5

Zalety:

+        Wciąż wysoka wydajność

+        Rozbudowane zaplecze fotograficzne

+        EMUI połączone z usługami Google

+        Nowoczesny design

+        Kompletne zaplecze komunikacyjne

+        Szybkie ładowanie akumulatora

+        Rozsądny rozmiar

+        Niewysoka masa

Wady:

-        Akumulator mógłby być nieco większy

-        Dalsze wsparcie ze strony producenta jest raczej wątpliwe

-        Brak wyświetlacza AMOLED

-        Brak złącza słuchawkowego

 

OnePlus 6T – ostatni prawdziwy zabójca flagowców

OnePlus to jedna z mniej rozpoznawalnych, przynajmniej jeszcze do niedawna, chińskich form w Polsce. Urządzenia tego producenta od samego początku nazywane były “zabójcami flagowców”, ponieważ oferowały wydajność na ich poziomie w zdecydowanie bardziej przystępnej cenie. Niestety w ostatnich latach firma odchodzi od tej filozofii upodabniając się coraz bardziej do innych popularnych marek. Ranking smartfonów do 1000 zł nie mógł się jednak obyć bez ostatniego przedstawiciela tego producenta, który należał do atrakcyjnie wyposażonych i jednocześnie bogato wyposażonych modeli.

                                    

Wydajność i oprogramowanie: 6

W momencie rynkowej premiery Snapdragon 845, który znajduje się na pokładzie tego modelu był bezkonkurencyjnym układem w kwestii wydajności, a nawet trzy lata od premiery wciąż radzi sobie świetnie. Odczucia płynące z korzystania z telefonu dodatkowo poprawia również 6 GB lub 8 GB pamięci RAM. Nie należy zapominać również o dopracowanym oprogramowaniu, które także zawsze było wizytówką firmy – stanowi ono bardzo dobry kompromis pomiędzy przejrzystością czystego Androida, a bogactwem dodatkowych funkcji dla użytkowników o różnym stopniu zaawansowania. Pod względem oprogramowania jest to dla wielu osób najlepszy telefon do 100 zl.

Aparaty fotograficzne: 3+

Jednym z elementów, w których OnePlus szukał oszczędności w swoich telefonach były zawsze aparaty fotograficzne i nie inaczej jest w przypadku tego modelu - podwójny aparat umieszczony na pleckach składa się z głównego obiektywu 16 Mpx z dodatkową optyczną stabilizacją obrazu i dodatkowego oczka 20 Mpx, którego zadaniem jest dostarczenie większej ilości szczegółów do fotografii. Osoby, które chcą kupić smartfon do 1000 z dobrym aparatem zdecydowanie powinny zwrócić uwagę na inne propozycje, zwłaszcza, że aparat do selfie również należy do przeciętnych propozycji w tym przedziale cenowym.

Dodatkowe wyposażenie: 4+

OnePlus 6T został wyposażony w otoczony wąskimi ramkami wyświetlacz z minimalistycznym wcięciem - dodatkowo jest to ceniony panel AMOLED z ukrytym pod jego powierzchnią skanerem odcisku palca. Chociaż bateria o pojemności 3700 mAh nie wyróżnia się na tle konkurencji, to zadecydowanie docenić należy obecność szybkiego ładowania o mocy 20W. Telefon może pochwalić się rozbudowanym zapleczem komunikacyjnym, ale szkoda, że zrezygnowano w nim z tradycyjnego złącza słuchawkowego. Drobnym elementem, który sprawia, że OnePlus 6T może być uznany za najlepszy smartfon do 1000 zł jest też suwak pozwalający na zmianę trybu pracy urządzenia i błyskawiczne jego wyciszenie. Producent chwali się również uszczelnieniem obudowy, chociaż nie zostało to potwierdzone żadnym certyfikatem.

Końcowa ocena: 4

Zalety:

+        Wciąż wysoka wydajność

+        Cenione oprogramowanie

+        Wyświetlacz AMOLED ze skanerem pod powierzchnią

+        Uniwersalny design

+        Kompletne zaplecze komunikacyjne

+        Szybkie ładowanie akumulatora

+        Suwak do zmiany głośności

Wady:

-        Przeciętny akumulator

-        Nienajlepszy aparat

-        Brak złącza słuchawkowego

-        Brak ładowania bezprzewodowego

 

IPhone 8 – najlepszy iPhone do 1000 zł

Rankingi telefonów do 1000 zl zazwyczaj pozbawione są modeli amerykańskiego giganta, ponieważ nowe urządzenia tej firmy, które znaleźć można na sklepowych półkach zazwyczaj kosztują wielokrotność tej kwoty. Na szczęście wśród modeli używanych wybór modeli Apple jest dość spory, a jedną z najbardziej atrakcyjnych propozycji jest na pewno iPhone 8 z 2017 roku. Chcąc jednak zmieścić się w zakładanym budżecie konieczne jest sięgnięcie po wersje z mniejszą ilością pamięci - chcąc mieć do dyspozycji większą ilość GB na własne dane konieczne jest sięgnięcie po starszy model – iPhone 7, zwiększenie budżetu lub polowanie na okazje.

                                       

Wyświetlacz: 4

Niemal każdy nowy smartfon do 1000 zł wyposażony jest w bardzo duży wyświetlacz o przekątnej większej często niż 6,5 cala. Na tle tych konstrukcji 4.7 calowy wyświetlacz iPhone 8 jawi się jako bardzo niewielki i nawet jeśli weźmiemy pod uwagę szersze ramki i mniej podłużne proporcje, i tak iPhone 8 należy do najbardziej kompaktowych konstrukcji jakie zakupić można w tym przedziale cenowym. Zastosowana rozdzielczość 750 x 1334 piksele jest niższa niż w większości współczesnych telefonów, a w modelu tym próżno szukać również panelu AMOLED – Apple sięgnęło po dopracowany ekran IPS, który w wielu scenariuszach przegrywa jednak z wyświetlaczami wykonanymi w konkurencyjnej technologii.

Wydajność i oprogramowanie: 5

W tej kategorii iPhone 8 walczy tak naprawdę tylko ze sobą - iOS to system na tyle różny od Androida, że ciężko porównywać modele Apple z konkurencyjnymi urządzeniami. Jest on idealny dla tych, którym zależy po prostu na tym, aby mieć dobrze działający smartfon, bez zagłębiania się w specyfikację i przeglądania najgłębszych zakamarków ustawień. Świetna optymalizacja sprawia, że nawet przy zaledwie 2 GB pamięci RAM jakie zastosowano na pokładzie tego urządzenia nikt nie powinien narzekać na płynną pracę urządzenia, co przy konkurencyjnych telefonach do 1000zl z tak niewielką ilością pamięci nie jest wcale takie oczywiste. Niepodważalnym atutem iPhone 8 jest również wciąż trwające wsparcie producenta – inne firmy często porzucają swoje modele po roku lub dwóch latach, a urządzenia Apple są wspierane nawet pięć lub sześć lat po swojej rynkowej premierze.

Dodatkowe funkcje: 5+

Pod względem wyposażenia ułatwiającego codzienne korzystania z telefonu smartfony Apple są niemal zawsze bezkonkurencyjne, zwłaszcza wtedy, kiedy do porównania staną nawet najlepsze telefony do 1000zl. Mocnym punktem iPhone 8 są na przykład przyjemne wibracje i zaawansowane głośniki stereo. Bateria o pojemności 1821 mAh wygląda może bardzo słabo w specyfikacji, ale tutaj po raz kolejny można docenić optymalizację iOS, dzięki której urządzenie czasem działania nie odstaje od telefonów z Androidem z dwukrotnie większymi akumulatorami. Dodatkową zaletą może być również możliwość korzystania z bezprzewodowego uzupełniania energii. Kolejną zaletą systemu iOS jest również doskonała współpraca z innymi urządzeniami amerykańskiego giganta, takimi jak Apple Watch, iPad, Macbook, czy słuchawki AirPods. Tym co sprawia, że iPhone 8 to dobry smartfon do 1000 jest również obecność uszczelnianej obudowy, która gwarantuje, że kontakt z tą cieczą nie okaże się śmiertelny dla naszego urządzenia.

Końcowa ocena: 5-

Zalety:

+        Bezkonkurencyjne oprogramowania

+        Ponadczasowy design

+        Kompletne zaplecze komunikacyjne

+        Bezprzewodowe ładowanie akumulatora

+        Dobry, chociaż tylko pojedynczy aparat

+        Głośniki stereo

+        Zaawansowane wibracje

+        Wciąż trwające wsparcie ze strony producenta

+        Doskonała współpraca z innymi urządzeniami Apple

+        Kompaktowe wymiary

+        Bardzo niska masa

+        Wodoszczelność

Wady:

-        Zaledwie 2 GB pamięci RAM

-        Złe zagospodarowanie przedniego panelu

-        Wyświetlacz IPS o niezbyt wysokiej rozdzielczości

-        Brak złącza słuchawkowego

 

Powyższy ranking smartfonów do 1000 zł zawiera tylko najciekawsze i dość popularne urządzenia z rynku wtórnego, które znaleźć można na popularnych portalach aukcyjnych i stronach z ogłoszeniami. Poszukiwacze okazji zapewne bez problemu znajdą tam jednak bardziej atrakcyjne urządzenia, które jeszcze lepiej odpowiedzą na ich potrzeby. Warto nie spieszyć się z zakupem urządzenia i monitorować na bieżąco oferty, które pojawiają się w naszej okolicy, ponieważ często można dzięki temu zdobyć naprawdę dobre smartfony do 1000 zł, które będą nam doskonale służyły przez długi jeszcze czas.

Kupując dla siebie używany telefon zawsze warto się jednak upewnić, czy na pewno jest to urządzenie w tak dobrym stanie, jak opisuje to sprzedający. Warto w tym celu osobiście obejrzeć urządzenie, które zamierzamy zakupić - zmniejszy to dodatkowo szanse na oszustwo ze strony sprzedających. W takich okolicznościach warto zapytać także, czy telefon nie został wzięty na raty w salonie operatora - jeśli raty przestaną być spłacane, operatorzy zazwyczaj mają możliwość zablokowania urządzenia, a odblokowanie będzie możliwe dopiero po spłaceniu należności. Wystrzegać należy się też telefonów naprawianych w nieprofesjonalnych serwisach i takich, w których widoczne są jakiekolwiek oznaki uszkodzeń mechanicznych. Przestrzegając tych zasad zwiększamy swoje szanse na to, że kupimy najlepszy telefon do 1000zł, z którego będziemy z zadowoleniem korzystali przez długi czas.

Utworzony przez Główna 0 43

Napisz komentarzZostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby napisać komentarz.

Koszyk

Brak produktów

Do ustalenia Wysyłka
100,00 zł Do darmowej wysyłki brakuje Ci
0,00 zł Razem

Zobacz koszyk

Szukaj

Menu

Produkt dodano do koszyka
Ilość:
Razem:
W koszyku znajduje się: 0 prod. W koszyku znajduje się: 0 prod.
Wysyłka: Do ustalenia
Do darmowej wysyłki brakuje Ci: 100,00 zł
Wartość produktów:
Razem:
Kontynuuj zakupy Idź do koszyka