Jaki smartfon kupić do 1000 zł?

Jaki smartfon kupić do 1000 zł?

Wśród osób, które poszukują dla siebie odpowiedniego telefonu komórkowego od wielu już lat największym zainteresowaniem cieszą się modele, których cena nie przekracza 1000 złotych. Są to zazwyczaj konstrukcje dobrze wyposażone i posiadające wydajne podzespoły, dzięki którym gwarantują one płynną i bezproblemową pracę. Urządzenia z tego przedziału cenowego często mogą pochwalić się również rozsądnymi aparatami fotograficznymi, które idealnie nadają się do wykonywania fotografii przeznaczonych do umieszczenia na popularnych portalach społecznościowych.Nie bez powodu uznaje się telefony do 1000 zł za najbardziej opłacalne mobilne urządzenia dostępne na sklepowych półkach, ponieważ oferują one najbardziej rozsądne kompromisy pomiędzy funkcjami z wysokiej półki cenowej, a przystępną ceną, która nie powinna zbyt poważnie nadszarpnąć domowego budżetu.

Poniższy ranking przedstawia najlepsze telefony do 1000zł. Kolejność jest przypadkowa – nie oznacza to, że pierwszy z wymienionych telefonów jest najlepszy, a ostatni najgorszy ani odwrotnie. Najważniejsze cechy urządzeń ocenione zostały w skali od 1 do 6, gdzie 6 oznacza ocenę najwyższą, a 1 najniższą.

Samsung Galaxy A51 – najlepszy Samsung do 1000 zł

Samsung to od wielu lat jeden z najbardziej popularnych producentów telefonów komórkowych w Polsce. Model Galaxy A51 to jeden z najpopularniejszych smartfonów 2020 roku, który w ostatnich miesiącach doczekał się obniżek ceny, dzięki którym można nabyć go już poniżej 1000 złotych, co czyni go jedną z najciekawszych propozycji w tym budżecie.

                                                          

Wyświetlacz: 5+

Podobnie jak wiele innych telefonów koreańskiego producenta, również ten model pochwalić się może zastosowaniem cenionego wyświetlacza wykonanego w technologii AMOLED, co gwarantuje odwzorowanie kolorów na najwyższym poziomie i możliwość korzystania z dodatkowych funkcji, takich jak skaner odcisku palca zaszyty pod wyświetlaczem i tryb wyświetlania godziny i powiadomień po zablokowaniu telefonu. Dodatkowe zalety tego urządzenia to także bardzo wąskie ramki i niewielki otwór na aparat do selfie. Bez dwóch zdań jest to więc jeden z najnowocześniej wyglądających modeli smartphone do 1000 zł.

Oprogramowanie i podzespoły: 4+

Smartfony samsung do 1000 zł nigdy nie należały do najwydajniejszych urządzeń w swoich przedziałach cenowych i z podobną sytuacją mamy do czynienia w przypadku Samsunga Galaxy A51. Procesor Samsung Exynos 9611 połączony z 4 GB pamięci RAM i 128 GB na dane są więcej niż wystarczające do codziennej pracy i rozrywki, ale miłośnicy mobilnych gier powinni patrzyć raczej w stronę innych modeli. Niepodważalnie mocnym punktem tego urządzenia jest jednak oprogramowanie – system Android 10 zmodyfikowany został przez nakładkę One UI, która należy do najczęściej chwalonych modyfikacji oprogramowania od Google, spośród wszystkich modeli dostępnych na rynku.

Aparaty fotograficzne: 5

Wiele osób dla których celem poszukiwać jest telefon z dobrym aparatem do 1000 złotych decyduje się na modele koreańskiego producenta – jego flagowe urządzenia znane są ze świetnej jakości fotografii, a nawet średniopółkowe modele, takie jak Samsung Galaxy A51 potrafią miło zaskoczyć jakością zdjęć. Zestaw składający się z głównej matrycy o wysokiej rozdzielczości, dodatkowego aparatu szerokokątnego, aparatu do zdjęć macro i specjalnej matrycy do zbierania danych o głębi doskonale poradzi sobie we wszystkich niemal warunkach oświetleniowych, a nikt nie powinien czuć się również rozczarowany jakością zdjęć z aparatu do selfie.

Końcowa ocena: 5

Zalety:

+        Bardzo dobry wyświetlacz

+        Aparaty fotograficzne na wysokim poziomie

+        Dopracowane oprogramowanie

+        Nowoczesny design

+        Niska masa telefonu

+        Wsparcie dla wszystkich standardów łączności

Wady:

-        Przeciętna wydajność

-        Niezbyt imponujący akumulator

-        Wsparcie dla modelu dobiega już końca

 

Xiaomi Redmi Note 10 – przedstawiciel linii, do której zawsze należały najlepsze telefony do 1000 zł

Urządzenia z rodziny Xiaomi Redmi Note od wielu już lat uznawane są za wzorowe urządzenia za średniej półki cenowej – wysoka wydajność i duża liczba dodatkowych funkcji sprawiają, że modele te są chętnie wybierane przez wielu ludzi na całym świecie. Czy najnowszy przedstawiciel tej rodziny wywiązuje się dobrze ze spadku po swoich przodkach?

                                       

Wydajność i oprogramowanie: 4+

Xiaomi nigdy nie należało do producentów, którzy oszczędzają na podzespołach stosowanych w swoich urządzeniach i nie inaczej jest w tym przypadku. Redmi Note 10 wyposażony został w układ Snapdragon 678, który doskonale sprawdzić się powinien zarówno podczas codziennego użytkowania, jak i mobilnej rozgrywki. Szkoda jednak, że Chińczycy umieścili w podstawowej wersji tego modelu tylko 4 GB pamięci RAM – dla osób o dużych wymaganiach może okazać się to wartością zbyt małą, a wielu producentów tworzy smartfony do 1000 zł, które posiadają już 6 GB lub 8 GB pamięci RAM. Oprogramowanie MIUI zainstalowane na pokładzie tego urządzenia jest często chwalone za dużą ilość dodatkowych funkcji, ale nie można zapomnieć o tym, że często zdarzają się utrudniające życie błędy, których Xiaomi mogłoby uniknąć, gdyby tylko przeznaczyło na rozwój oprogramowanie większe środki.

Aparaty fotograficzne: 4

Redmi Note 10 nie jest urządzeniem, które pod względem aparatów fotograficznych zdecydowanie wyróżniało by się, gdyby postawić obok niego inne smartfony do 1000 zł.  Obok standardowej matrycy o wysokiej rozdzielczości 48 Mpx, na pleckach umieszczono również aparat szerokokątny 8 Mpx, oraz dwa dodatkowe oczka do zdjęć macro i zbierania danych o głębi. Niestety przez ich niską rozdzielczość 2 Mpx, należy traktować je raczej jako chwyt marketingowy, niż rzeczywiście przydatną funkcję. Przed szereg nie wychyla się również aparat do selfie umieszczony w otworze w wyświetlaczu, który ma rozdzielczość 13 Mpx. Miłośnicy mobilnych fotografii na pewno znajdą w tym przedziale lepsze dla siebie urządzenia.

Dodatkowe funkcje: 6

Producent zdecydował się na zastosowanie w tym telefonie baterii o pojemności 5000 mAh, która powinna zadowolić nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dodatkową zaletą ogniwa jest również możliwość skorzystania z szybkiego ładowania o mocy aż 33W, dzięki któremu uzupełnienie połowy pojemności akumulatora powinno zająć mniej niż pół godziny. Chińczycy umieścili w tym modelu także dodatkowe elementy, takie jak uszczelniana obudowa, gwarantująca odporność na zachlapania i podwójne głośniki stereo, które rzadko posiadają nawet bardzo dobre telefony do 1000 zł.  Wartością dodaną urządzenia jest również bez dwóch zdań dioda podczerwieni pozwalająca na wygodne sterowanie innymi urządzeniami, na przykład telewizorami. Wielu osobom spodobać się może również umieszczenie na bocznej krawędzi skanera odcisku palca.

Końcowa ocena: 5-

Zalety:

+        Dobry wyświetlacz

+        Stonowany design

+        Pojemnym akumulator z szybkim ładowaniem

+        Wysoka wydajność

+        Dioda podczerwieni

+        Uszczelniona obudowa

+        Głośniki stereo

Wady:

-        Przeciętne aparaty fotograficzne

-        Niedopracowane oprogramowanie

 

Xiaomi Poco X3 Pro – najwydajniejszy smartfon do 1000zł

Telefony Poco od samych początków marki kojarzone są z wysoką wydajnością, która jednak okupiona jest różnorodnymi kompromisami, które nie wypływają znacząco na komfort pracy z urządzeniem, takimi jak nieco gorsze aparaty fotograficzne lub wykorzystanie gorszych materiałów do wykończenia urządzenia. Modele tego producenta często przedstawiane są jako idealne urządzenia dla graczy. POCO X3 Pro stanowi natomiast udaną modyfikację cenionego POCO X3 NFC, który obecnie stanowi wyróżniającą się propozycję wśród telefonów do 900 zł. Nowszy model został jest natomiast nieco droższy.

Wydajność i oprogramowanie: 6-

Pod względem wydajności POCO X3 Pro to bez dwóch zdań najlepszy telefon do 1000 zł. Qualcomm Snapdaragon 860 to jeden z najwydajniejszych mobilnych układów, który sprawi, że żadne gry stworzone dla systemu Android nie będą stanowiły żadnego problemu. Do tego 6 GB lub 8 GB pamięci RAM i 128 GB lub 256 GB pamięci wbudowanej sprawiają, że pod względem wydajności telefon ten może okazać się więcej niż wystarczający nawet na kilka lat. Nie wiadomo jednak, jak przez ten czas dawało sobie będzie radę oprogramowanie – Xiaomi nigdy nie słynęło z dobrej optymalizacji, a reklamy w aplikacjach systemowych i niezbyt częste aktualizacje zabezpieczeń mogą być przez niektórych nabywców traktowane jako brak szacunku dla nich.

Wyświetlacz: 5+

Poco X3 Pro wyposażone zostało w duży wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, którego symetrię zaburza tylko otwór na kamerę do selfie. Panel ten pozwala również na wyświetlanie nawet 120 klatek na sekundę, co może poprawić odczucia płynące z obcowania z telefonem, zwłaszcza w czasie mobilnych gier, które przystosowane zostały do wyświetlania takiej liczby obrazów w każdej jednostce czasu. Jedynym, czego więcej można oczekiwać od tego urządzenia byłoby zastosowanie wyświetlacz AMOLED, ale rzadko telefony do 1000zł mogą pochwalić się takim panelem, ponieważ jest on zdecydowanie droższy w produkcji.

Dodatkowe funkcje: 5+

Podobnie jak w Redmi Note 10 także tutaj producent zdecydował się na zastosowanie wielu dodatkowych funkcji, takich jak uszczelniana obudowa, pojemny akumulator z szybkim ładowaniem, głośniki stereo, zabezpieczona przed stłuczeniami powierzchnia przedniego panelu, czy dedykowany port podczerwieni. Wiele osób ma jednak bardzo negatywne zdanie na temat olbrzymiego logo firmy na pleckach - żaden telefon do 1000 zl nie powinien wyglądać jak tania zabawka z jarmarku. Docenić należy jednak fakt, że tym razem zostało ono lepiej wplecione w plecki, niż we wcześniejszym modelu bez dopisku “Pro” w nazwie.

Końcowa ocena: 5+

Zalety:

+        Wyświetlacz z wysokim odświeżaniem

+        Najwyższa wydajność w swojej półce cenowej

+        Pojemnym akumulator z szybkim ładowaniem

+        Dioda podczerwieni

+        Uszczelniona obudowa

+        Głośniki stereo

Wady:

-        Przeciętne aparaty fotograficzne

-        Niedopracowane oprogramowanie

-        Kontrowersyjne wykończenie plecków

 

Realme 8 5G – telefon za 1000 zł z 5G

Realme to stosunkowo młoda marka, ale jej telefony mają wielu zwolenników. Modele tego producenta bardzo atrakcyjnie prezentują się zwłaszcza w rankingach telefonów do 1000, 800 złotych, ponieważ to do tej właśnie półki cenowej Chińczycy przywiązują największą wagę. Realme 8 5G to bez wątpienia jeden z telefonów, które wyróżniają się na tle innych urządzeń z podobnego przedziału cenowego. 

                                   

Łączność: 5+

Zaplecze komunikacyjne jest bezsprzecznie jedną z największych zalet tego urządzenia. Jest to bowiem jeden z najtańszych telefonów, który pozwala na korzystanie z szybkiego transferu danych za pomocą sieci 5G. Moduły pozwalające na korzystanie z tego standardu są wciąż dość drogie, dlatego smartfony do 1000 zł często pozbawione są tej funkcji. Na pokładzie Realme 8 5G nie zabrakło również NFC pozwalającego na wykorzystanie telefonu do płatności zbliżeniowych ani najnowszych standardów Wi-Fi ac i Bluetooth 5.1. Obok złącza USB typu C, telefon posiada również złącze słuchawkowe Jack 3.5 mm, z którego producenci droższych telefonów coraz częściej rezygnują.

Wydajność i oprogramowanie: 5

Aby telefon za 1000 zł mógł korzystać z nowego standardu łączności Realme zdecydowało się na sięgnięcie po procesory firmy Media-Tek, zamiast zdecydowanie bardziej popularnych i cenionych, zwłaszcza w Europie układów Qualcomm. Model Dimensity 700 jest jednak układem wydajnym i wykonanym w nowoczesnym procesie technologiczny, dlatego zadowolić powinien on nawet najbardziej wymagających użytkowników. Urządzenie zostało dodatkowo wyposażone nawet w 6 GB pamięci RAM i 128 GB miejsca na dane użytkownika. Za płynne działanie urządzenia odpowiedzialny jest system Android zmodyfikowany za pomocą rozbudowanej nakładki Realme UI, która jest cały czas rozwijana przez producenta.

Aparat fotograficzny: 3+

Aparaty fotograficzne są jednym z elementów tego urządzenia, na którym producent dość mocno zaoszczędził. Na pleckach umieszczono co prawda trzy obiektywy, jednak tylko główny pozwala wykonać rzeczywiście przyjemne dla oka fotografie – podobnie jak inne telefony do 1000 zl, także ten model wyposażony został w sensor o wysokiej rozdzielczości, który wykorzystuje technologię pozwalającą na łączenie danych z czterech pikseli w jeden. Niestety obok niego umieszczono tylko dwa aparaty o bardzo niskiej rozdzielczości 2 Mpx, które są raczej ciekawostką i mało prawdopodobne jest wykonanie z ich pomocą ładnych fotografii. Chińczycy mogliby rozszerzyć możliwości swojego urządzenia sięgając choćby po dodatkowy aparat szerokokątny lub przeznaczając do współpracy z obiektywem macro matrycę o rozdzielczości 8 Mpx lub choćby 5 Mpx, co uczyniłoby ją bardziej przydatną.

Końcowa ocena: 4+

Zalety:

+        Obsługa sieci 5G

+        Wyświetlacz z wysokim odświeżaniem

+        Pojemnym akumulator

+        Odpowiednia wydajność

+        Rozbudowane oprogramowanie

+        Przyjemny design

Wady:

-        Ubogie zaplecze fotograficzne

-        Szeroka dolna ramka

 

Motorola Moto G9 Plus – smartfon za 1000 z naprawdę dużym wyświetlaczem

Motorola od wielu lat uznawana jest za producenta, który stara się trafić głównie do odbiorców szukających dla siebie ciekawego telefonu ze średniej półki cenowej. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że urządzenia Moto to pod wieloma względami wyjątkowe i często najlepsze smartfony do 1000. Jakie cechy wyróżniają Moto G9 Plus na tle konkurencji?

                                    

Wyświetlacz: 5-

Jeśli ocenie podlegałby rozmiar wyświetlacza, to Motorola Moto G9 Plus byłaby bezkonkurencyjnym liderem rankingu – niemal 7-calowy wyświetlacz zapewnia olbrzymią powierzchnię do konsumpcji multimediów, czytania wiadomości i artykułów oraz oglądania filmów. Rozdzielczość 1080 x 2400 pikseli jest standardem w tej półce cenowej, ale przy tak dużym wyświetlaczu nieco większe zagęszczenie pikseli na pewno byłoby uznane za dodatkowy atut. Szkoda również, że producent nie zdecydował się na zastosowanie panelu AMOLED, zamiast standardowego LCD i sięgnięcie po wyższą częstotliwość odświeżania - niejeden smartfon do 1000 zl posiada już przynajmniej jedną z tych dwóch cech.

Wydajność i oprogramowanie: 5

Pod względem wydajności Moto G9 Plus umieścić można w środkowej części rankingu telefonów do 1000 zł - dysponując taką kwotą zdecydować się można zarówno na konstrukcje dysponujące wydajniejszym, jak i mniej wydajnym układem niż Snapdragon 730G. Szkoda jednak, że Motorola umieściła w tym urządzeniu zaledwie 4 GB pamięci RAM – dodatkowe 2 GB na pewno sprawiłyby, że korzystanie z telefonu byłoby bardziej przyjemne. Mocnym punktem telefonów Motoroli jest jednak oprogramowanie – jest to niemal czysty system Android, do którego dodanych jest tylko kilka funkcji, które często okazują się jednak bardzo przydatne. Całość jest lekka i dobrze działa nawet na tańszych konstrukcjach. Oprogramowanie jest więc cechą, która zdecydowanie wyróżnia ten telefon na tle konkurencji, zwłaszcza ze strony chińskich producentów, którzy zazwyczaj dysponują bardzo rozbudowanymi nakładkami.

Aparaty fotograficzne: 5

Jest to jeden z najmocniejszych punktów tego urządzenia. Główny aparat pochwalić może się zastosowaniem matrycy o rozdzielczości 64 Mpx, która dzięki wykorzystaniu technologii pozwalającej na łączenie danych z czterech pikseli w jeden, pozwala na wykonywanie przyjemnych dla oka fotografii, nawet w mniej sprzyjających warunkach. Dodatkowy aparat szerokokątny 8 Mpx zwiększa możliwości urządzenia, ale aparaty do głębi i zdjęć macro, również w tym modelu mają niezbyt imponującą rozdzielczość 2 Mpx, która sprawia, że są one raczej chwytem marketingowym niż realnym poszerzeniem możliwości aparatu – niestety posiadają je niemal wszystkie telefony do 1000. Powodów do narzekań nie powinien dostarczać również aparat do selfie, umieszczony w niewielkim otworze w wyświetlaczu.

Końcowa ocena: 5

Zalety:

+        Bardzo duży wyświetlacz

+        Pojemnym akumulator i szybkie ładowanie

+        Odpowiednia wydajność

+        Lekkie oprogramowanie

+        Uniwersalny design

+        Dobre aparaty

+        Kompletne zaplecze komunikacyjna

Wady:

-        Olbrzymie wymiary telefonu i wysoka masa

-        Tylko 4 GB pamięci RAM

-        Niewyróżniający się wyświetlacz

 

Najlepsze smartfony do 1000 w 2021 roku pochwalić się mogą obecnością wielu cech, które jeszcze kilka lat temu zarezerwowane były głównie dla najdroższych urządzeń na rynku. Szukając jednak odpowiedniego urządzenia dla siebie trzeba jednak zastanowić się, jakie cechy urządzenia są dla nas ważne - dla osób dla których priorytetem będzie wydajność, najlepszym wyborem okazać się może POCO X3 Pro, miłośnicy mobilnej fotografii zdecydować się mogą na zakup Samsunga Galaxy A51 lub Motoroli Moto G9 Plus, a zwolennicy nowych sposobów łączności wybrać mogą Realme 8 5G. Najlepsze telefony do 1000zl mogą się również pochwalić wyświetlaczami o wyższej częstotliwości odświeżania, lub wykonanymi w technologii AMOLED. Wybór urządzeń jest bardzo duży, a każde urządzenia ma swoje unikalne cechy, dlatego trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na tytułowe pytanie “Jaki telefon do 1000 zł wybrać?”.

Utworzony przez Główna, Nowości ze świata GSM, Poradniki 0 82

Napisz komentarzZostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby napisać komentarz.

Koszyk

Brak produktów

Do ustalenia Wysyłka
100,00 zł Do darmowej wysyłki brakuje Ci
0,00 zł Razem

Zobacz koszyk

Szukaj

Menu

Produkt dodano do koszyka
Ilość:
Razem:
W koszyku znajduje się: 0 prod. W koszyku znajduje się: 0 prod.
Wysyłka: Do ustalenia
Do darmowej wysyłki brakuje Ci: 100,00 zł
Wartość produktów:
Razem:
Kontynuuj zakupy Idź do koszyka