Cenimy prywatność użytkowników

Używamy plików cookie, aby poprawić jakość przeglądania, wyświetlać treści dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz analizować ruch na stronie. Kliknięcie przycisku "Akceptuj wszystko" oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie.

Nawigacja Bloga

FOLIA HYDROŻELOWA – CZYLI CZYM OCHRONIĆ EKRAN SMARTFONA?

14120 Wyświetlenia 80 Like
 

Nowoczesna ochrona ekranu telefonu komórkowego, czyli najnowszy wynalazek technologiczny - folia hydrożelowa!

FOLIA HYDROŻELOWA – CO TO JEST I Z CZEGO JEST WYKONANA?

Folia hydrożelowa to produkt przeznaczony do ochrony wyświetlacza w telefonach komórkowych, tabletach, smartwatch'ach, a nawet zegarkach i MiBandach. Wykonana została z trzech warstw. Pierwsza warstwa to hydrożel, druga to powłoka hydrofobowa, a trzecia to powłoka oleofobowa. Każda z warstw ma inne zadanie, co sprawia, że nasz produkt jest najlepszy na rynku.

Folię hydrożelową wycinamy za pomocą specjalnego plotera, który docina ją idealnie do każdego modelu telefonu. Co ważne, folia pokrywa cały ekran, więc doskonale sprawdzi się także w telefonach, które mają zakrzywiony wyświetlacz.

FOLIA HYDROŻELOWA, CZY SZKŁO HARTOWANE?

Wiele osób pyta nas, co jest lepsze? Szkło hartowane, czy folia hydrożelowa? Dlatego postanowiliśmy szerzej przyjrzeć się obu produktom i przygotowaliśmy dla Was wszystkie wady i zalety oferowanych przez nas produktów.

 1.      Wady i zalety folii hydrożelowej:

 • Nie odpryskuje na brzegach, nie kruszy się i nie pęka
 • Jest cieńsza niż szkło hartowane oraz bardziej giętka, przez co jest praktycznie niewyczuwalna na ekranie telefonu
 • Świetnie się sprawdza przy zakrzywionych ekranach, ponieważ folia pokrywa cały wyświetlacz i doskonale dopasowuje się do zaokrągleń
 • Folia jest bardziej podatna na zarysowania, jednak drobne ryski same znikają dzięki regenerującym właściwościom
 • Jest w 100% przezroczysta i nie zaburza kolorów
 1.      Wady i zalety standardowego szkła hartowanego 9h:

 • Banalnie prosty montaż
 • Szkło jest niezwykle trwałe i wytrzymałe
 • Bardziej odporne na zarysowania
 • Jest nieco grubsze od folii
 • Pokrywa tylko płaską powierzchnię ekranu

JAK NAKLEIĆ FOLIĘ HYDROŻELOWĄ NA TELEFON

W pierwszej kolejności trzeba usunąć zużyte szkło lub folię i za pomocą mokrej ściereczki dokładnie wyczyścić ekran telefonu. Następnie należy wytrzeć wyświetlacz do sucha. W kolejnym kroku dopasuj folię hydrożelową do ekranu urządzenia z uwzględnieniem otworów funkcyjnych. Oderwij wewnętrzną folię zabezpieczającą przy spodzie telefonu. Gdy zostanie zamocowana, wyjmij narzędzie instalacyjne. Następnie podnieś pozostałą wewnętrzną folię antyadhezyjną i użyj narzędzia, by zainstalować folię ochronną. Pamiętaj, że produkt potrzebuje około 2 godzin do całkowitego wyschnięcia i 48 godzin, by zniwelować powstałe odkształcenia.

 

Pozostaw komanetarze

Captcha