Cenimy prywatność użytkowników

Funnycase.pl korzysta z cookies i innych technologii, aby zapewnić niezawodność i bezpieczeństwo naszych witryn, mierzyć ich wydajność, zapewniać spersonalizowane doświadczenia zakupowe i spersonalizowane reklamy. W tym celu zbieramy informacje o użytkownikach, ich zachowaniu i urządzeniach.

Kliknięcie przycisku „Akceptuj wszystko” oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie.

Nawigacja Bloga

Dlaczego seria Huawei P30 tak dobrze się sprzedaje?

205 Wyświetlenia 94 Like
 

Huawei to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów telefonów komórkowych na świecie. Chiński gigant ma w swojej ofercie nie tylko atrakcyjne telefony z niskiej i średniej półki cenowej, ale również świetne flagowce, które są uznawane za najlepsze smartfony do zdjęć na ryku. Oprócz atrakcyjnie wycenionego flagowego modelu za każdym razem na rynku debiutują także jego bardziej zaawansowany wariant z dopiskiem „Pro” w nazwie, oraz nieco tańsza wersja „Lite”, która w znacznie niższej cenie oferuje wiele funkcji kojarzonych z droższymi modelami. Nie inaczej jest w przypadku cieszącej się w ostatnim czasie dużą popularnością serii urządzeń P30. Mimo trwającego wciąż konfliktu pomiędzy Huawei, a rządem USA, którego skutkiem jest brak dostępu do Amerykańskich usług, w tym oprogramowania Android, Huawei chwalił się niedawno tym, że Huawei P30, P30 Lite i P30 Pro sprzedały się na całym świecie w liczbie 10 milionów sztuk. Aby osiągnąć tak wysoką sprzedaż producent z Chin potrzebował niespełna trzech miesięcy. Żaden z wcześniejszych flagowców Huawei nie sprzedawał się tak dobrze. Co oferują urządzenia Huawei i skąd bierze się ich sukces?

Huawei P30 Pro - flagowy model!

Najważniejszą cechą najdroższego z urządzeń są możliwości fotograficzne, za które odpowiada poczwórny aparat umieszczony na pleckach. W teście fotograficznym DxO Mark uzyskał on wynik na poziomie 112 punktów, co czyni go niepodważalnym liderem tego rankingu. Pierwszy z obiektywów pozwala na rejestrowanie obrazów o maksymalnej rozdzielczości 40 Mpx z przysłoną f/1.6. Podobnie jak w przypadku innych producentów, którzy wykorzystują w swoich telefonach matryce o tak wysokiej rozdzielczości, także tutaj  oprogramowanie łączy dane z czterech pikseli w jeden, co pozwala uzyskać bardzo dobrą jakość zdjęć, nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo wykonywanie zdjęć wspiera optyczna stabilizacja obrazu i autofokus z detekcją fazy.

Drugi, peryskopowy obiektyw pozwala na wykonywanie zdjęć z pięciokrotnym bezstratnym zoomem optycznym i nawet 50-krotnym hybrydowym. Wyjątkowym elementem jest dedykowany tryb pozwalający na wykonanie zdjęć księżyca o jakości, jaka była do tej pory niedostępna dla urządzeń mobilnych. Także ten obiektyw jest wspierany przez optyczną stabilizację obrazu i autofokus z detekcją fazy. Trzeci z zastosowanych obiektywów ma rozdzielczość 20 Mpx i zapewnia bardzo szeroki kąt widzenia. Czwarty z zastosowanych sensorów to czujnik Time of Flight, który zapewnia precyzyjne mapowanie przestrzeni w 3D.

Podobnie jak w przypadku poprzednich flagowców Huawei, także optyka aparatu w tym modelu powstała przy współpracy z firmą Leica. W aparatach w telefonach Huawei bardzo ważną rolę odgrywa oprogramowanie. Sztuczna inteligencja pomaga w dobraniu parametrów zdjęcia tak aby wyglądało ono jak najlepiej, a zaawansowany tryb nocny pozwala na uzyskanie wyraźnych i szczegółowych zdjęć nawet w niemal całkowitej ciemności. Aparat do selfie w tym modelu pozwala na wykonywanie autoportretów o rozdzielczości 32 Mpx ze światłem f/2.0.

Sercem urządzenia jest nowoczesny procesor HiSilicon Kirin 980 z grafiką Mali-G76 MP10. W momencie premiery był to pierwszy układ wykonany w 7 nm procesie technologiczny. Po premierze telefony w niego wyposażone plasowały się w czołówkach rankingów wydajności, ale obecnie na rynku są już urządzenia z wydajniejszymi jednostkami. Mimo tego  Kirin 980 wciąż jest jednak bardzo wydajnym procesorem, zapewniającym płynną pracę we wszystkich aplikacjach.

Na naszym rynku można spotkać się z wersją Huawei P30 Pro wyposażoną w 6 GB pamięci RAM i 128 GB miejsca na dane użytkownika, oraz z droższą konfiguracją z nawet 8 GB RAMu i 256 GB pamięci wbudowanej. Telefon jest wyposażony także w dużą baterię o pojemności 4200 mAh. Wspiera ona szybkie ładowanie Huawei Super Charge o mocy 40 W, bezprzewodowe ładowanie o mocy 15 W. Możliwe jest także dzielenie się zgromadzoną energią z innymi urządzeniami, oraz bezprzewodowe ładowanie zwrotne.

Wszystkie urządzenia Huawei P30 działają pod kontrolą najświeższego Androida 9 Pie z nakładka EMUI w wersji 9.1. Oprogramowanie Chińczyków wnosi wiele zmian do wyglądu i funkcjonalności systemu, dodając równocześnie wiele funkcji, takich jak intuicyjne gesty pełnoekranowe, możliwość prostego nagrywania ekranu i możliwość dopasowania wyglądu interfejsu do własnych preferencji. Nie wszystkie z nich są jednak tak przydatne i użyteczne, stąd wiele osób twierdzi, że nakładka działa ociężale, a ilość dodatkowych opcji jest zdecydowanie zbyt duża. Ze względu na wspomniany już konflikt z rządem USA, nie wiadomo jak w przyszłości będzie wyglądało wsparcie dla tych modeli, ale producent deklaruje, że nie starcą one dostępu do usług Google i otrzymają aktualizację do Androida Q, którego premiera powinna mieć miejsce w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Przedni panel urządzenia niemal w całości pokrywa panel OLED z zagiętymi krawędziami. Wyświetlacz charakteryzuje się przekątną 6,47 proporcjami 19,5:9 i ma rozdzielczość Full HD+ (1080 x 2340 pikseli). Gwarantuje to zagęszczenie wynoszące 398 punktów na cal. W górnej części wyświetlacza umieszczono niewielkie wcięcie w kształcie kropli wody, w którym znalazło się miejsce dla kamery do selfie. Z przednim panelem został także zintegrowany optyczny skaner odcisku palca.

Dużą zaletą wszystkich modeli P30  jest rozbudowane zaplecze komunikacyjne. Żaden z nich nie powinien mieć problemów z obsługą LTE, Wi-Fi a/b/g/n/ac, lokalizacji GPS i NFC, które wykorzystywane jest między innymi do wykonywania płatności zbliżeniowych. Huawei P30 i P30 Pro pozwalają także na obsługę Bluetooth 5.0, a P30 Lite może łączyć się z innymi modelami za pomocą starszego standardu Bluetooth 4.2. We wszystkich trzech modelach do uzupełniania energii i przesyłania danych wykorzystać można gniazdo USB typu C. Szkoda jednak, że najdroższy model nie ma gniazda słuchawkowego Jack 3,5 mm, które znaleźć można w tańszych P30 i P30 Lite. Producent zadbał natomiast o uszczelnienie telefonu, dzięki czemu spełnia on normy pyło- i wodoszczelności, zgodne ze standardem IP68. Telefon 158 mm długości, 73,4 mm szerokości, 8,4 mm grubości i waży 192g. 

Ważnym elementem urządzeń Huawei P30 jest także ich wyjątkowy design. W przypadku Huawei P30 Pro i Huawei P30 wiele osób wybierze zapewne czarną, elegancką i uniwersalną wersję kolorystyczną. Producent wprowadził na rynek również trzy inne, warte uwagi opcje kolorystyczne, z gradientowymi pleckami, które sprzedawane są jako „Opal”, „Bursztyn” i „Aurora niebieski”.

https://www.youtube.com/watch?v=6Rm0zZyJR9o

Huawei P30 z fantastycznym aparatem!

Huawei P30 także wykorzystuje optykę aparatu powstałą przy współpracy z firmą Leica. Pierwszy, standardowy aparat, podobnie jak w droższym modelu, pozwala na wykonywanie zdjęć o maksymalnej rozdzielczości 40 Mpx ze światłem f/1.8. Aby poprawić jakość zdjęć oprogramowanie łączy jednak dane z czterech pikseli w jeden, co pozwala na uzyskanie wysokiej jakości zdjęcia o rozdzielczości 10 Mpx. Obok niego umieszczono szerokokątny obiektyw, który pozwala na rejestrowanie obrazów o rozdzielczości 16 Mpx. Trzeci z sensorów zapewnia natomiast potrójny, bezstratny zoom optyczny z trzykrotnym zbliżeniem o rozdzielczości 8 Mpx. Oprogramowanie pozwala natomiast uzyskać efekt nawet trzydziestokrotnego, cyfrowego zbliżenia. Jest to jedyny obiektyw w tym urządzeniu, którego działanie jest wspomagane przez optyczną stabilizację obrazu. Wszystkie sensory korzystają natomiast z zaawansowanego autofokusa.

Również w przypadku tego modelu mamy dostęp do świetnego trybu nocnego, sztucznej inteligencji, która pomaga w dobraniu odpowiednich parametrów zdjęcia, w zależności od fotografowanych obiektów i specjalnego trybu przeznaczonego do fotografowania ciał niebieskich. W porównaniu z droższym modelem nie ma więc sensora ToF, główny obiektyw nie posiada optycznej stabilizacji obrazu, a teleobiektyw nie zapewnia tak spektakularnego zbliżenia. Możliwości fotograficzne telefonu i tak są jednak większe niż w przypadku konkurencyjnych modeli.

Huawei P30 wykorzystuje wyświetlacz OLED o przekątnej 6,1 cala z niewielkim wcięciem w kształcie kropli wody, które mieszczą w sobie jedynie kamerę do selfie. W telefonie tym wykorzystano matrycę pozwalającą na rejestrowanie autoportretów o rozdzielczości nawet 32 Mpx ze światłem f/2.0. Sam ekran ma proporcje 19,5:9 i rozdzielczość Full HD+ (1080 x 2340 pikseli). Przekłada się to na zagęszczenie pikseli na poziomie 422 punktów na cal. Ramki otaczające wyświetlacz ze wszystkich stron są bardzo wąskie, a boczne krawędzie zostały dodatkowo zaokrąglone, aby poprawić komfort korzystania z telefonu. Z przednim panelem zintegrowany został także skaner odcisku palca. 

Sercem Huawei P30, podobnie jak P30 Pro jest procesor HiSilicon Kirin 980. Za przetwarzanie grafiki w tym modelu odpowiedzialny jest układ Mali-G76 MP10. Przeznaczona na nasz rynek wersja tego modelu posiada również 6 GB pamięci RAM i 128 GB miejsca na dane użytkownika. Huawei wyposażył ten model w ogniwo o pojemności 3650 mAh. Wspiera ona szybkie ładowanie Huawei Super Charge o mocy 22,5 W. Niestety na pokładzie zabrakło możliwości bezprzewodowego uzupełniania energii - funkcja ta jest zarezerwowana jedynie dla najdroższego modelu z dopiskiem “Pro” w nazwie. Urządzenia ma wymiary 149,1 x 71.4 x 7,57 mm i waży 165 g. Nie jest to więc przesadnie duża, ani ciężka konstrukcja.

Huawei P30 Lite ciekawy model w świetnej cenie!

Najtańszy Huawei P30 Lite także posiada trzy obiektywy. Główny obiektyw pozwala na rejestrowanie obrazów o rozdzielczości 48 Mpx ze światłem f/1.8 W. Również tutaj oprogramowanie domyślnie łączy dane z czterech pikseli w jeden, stąd w większości przypadków rzeczywista rozdzielczość zdjęć wynosi 12 Mpx. Działanie pierwszego z obiektywów również autofokus z detekcją fazy. Obok niego umieszczono sensor o rozdzielczości 8 Mpx z optyką zapewniającą znacznie szersze pole widzenia. Trzeci z obiektywów ma natomiast rozdzielczość 2 Mpx, a jego zadaniem jest zbieranie danych o głębi. Żaden z obiektywów nie posiada jednak optycznej stabilizacji obrazu. Na swojej stronie internetowej producent chwali się również, że model ten posiada dwukrotny zoom optyczny. Nie służy do tego jednak żaden dodatkowy obiektyw, a wykonane z dwukrotnym zbliżeniem zdjęcia są efektem przycięcia zdjęcia ze standardowego obiektywu o rozdzielczości 48 Mpx. Aparat w tańszym modelu nie może równać się z tym, z którym mamy do czynienia w droższych modelach, ale w średniej półce cenowej niewiele telefonów może pochwalić się tak zaawansowanymi możliwościami fotograficznymi.

Huawei P30 Lite wykorzystuj wyświetlacz o przekątnej 6,15 cala. Charakteryzuje się on proporcjami 19,25:9 i rozdzielczością Full HD+ (1080 x 2312 pikseli). Gwarantuje to zagęszczenie wynoszące 415 pikseli na cal. Warto pamiętać również o tym, że tańszy model wykorzystuje mniej ceniony od paneli OLED, z którymi mamy do czynienia w przypadku droższych modeli, wyświetlacz LCD. Symetrię wyświetlacza zaburza nieco szersza dolna ramka i wcięcie w kształcie kropli wody w górnej części. Znalazło się w nim miejsca na aparat do selfie, który pozwala na rejestrowanie obrazów o rozdzielczości  24 Mpx z przysłoną f/2.0.

Sercem Huawei P30 Lite jest procesor HiSilicon Kirin 710 z grafiką Mali-G51 MP4. Jest to jednostka stworzona przez Huawei z myślą o telefonach ze średniej półki cenowej Na dane użytkownika w tym modelu przeznaczono 128 GB pamięci wbudowanej. Za szybkie wczytywanie ostatnio otwartych aplikacji odpowiadają natomiast 4 GB pamięci RAM. Huawei P30 Lite został wyposażony w akumulator o pojemności 3340 mAh z  technologią szybkiego ładowania o mocy 18 W. Cały telefon nie należy do przesadnie dużych konstrukcji - ma 152,9 mm długości, 72,7 mm szerokości, 7,4 mm grubości i waży 159 g. Model ten dostępny jest w czarnej, białej i gradientowej niebieskiej wersji kolorystycznej.

Każdy z telefonów Huawei P30 ma w sobie wyjątkowe cechy, które pomagają mu przyciągać odbiorców. Najmocniejszą cechą Huawei P30 Pro jest świetny aparat, z teleobiektywem pozwalającym uzyskać bezstratne pięciokrotne zbliżenie i świetnym, przemyślanym i dopracowanym oprogramowaniem aparatu. Niewiele gorzej w tej kwestii wypada Huawei P30. Zaletą obydwu urządzeń jest również wysoka wydajność i niepowtarzalny design. Także najtańszy Huawei P30 Lite oferuje solidne podzespoły, niezły aparat i pozwalający wyróżnić się design. Dla wielu osób największą zaletą telefonów Huawei jest zaawanasowana nakładka EMUI, która usprawnia pracę z urządzeniami. Każdy z telefonów Huawei P30 posiada także rozbudowane zaplecze komunikacyjne. Nic dziwnego, że modele te sprzedają się tak dobrze, są to udane telefony, z których każdy użytkownik powinien być zadowolony.

Źródło zdjęć: https://consumer.huawei.com/pl/

 

Pozostaw komanetarze

Captcha