Dlaczego iPhone jest tak popularny?

Dlaczego iPhone jest tak popularny?

Wśród wielu telefonów komórkowych różnych producentów dostępnych na półkach, zawsze najbardziej wyróżniają się urządzenia z logo nadgryzionego jabłka na obudowie. Chociaż wielu z nas ich ceny przyprawiają o zawrót głowy, to w rankingach najchętniej wybieranych telefonów na całym świecie, na czołowych pozycjach niemal zawsze znajdują się propozycje sygnowane logo Apple. 

Co sprawia, że urządzenia tego producenta są aż tak popularne i czy rzeczywiście tak duża liczba sprzedanych egzemplarzy wynika z tego, że są to najlepsze telefony na rynku?

Na samym początku historii nowoczesnych smartfonów z dotykowymi wyświetlaczami, urządzenia Apple zawsze uznawane były za niedoścignione wzory do naśladowania przez innych producentów. To właśnie gigantyczna firma z Cupertino wyznaczała trendy na rynku mobilnych technologii i wprowadzała nowatorskie rozwiązania, których próżno było szukać w konkurencyjnych modelach HTC, Nokii czy Samsunga. Na tle konkurencji wyjątkowo wypadał również design telefonów Apple, który sprawiał, że urządzenia te trafiały między innymi do osób, dla których najważniejszy był wygląd ich nowego telefonu. Dlatego też tak wiele firm starało się, z lepszym lub gorszym skutkiem, kopiować w swoich telefonach design i funkcjonalność znaną z telefonów Apple.

Ostatnie lata nieco odwróciły jednak tą tendencję. Ostatnim naprawdę innowacyjnym modelem iPhone’a, który zachwycił niemal wszystkich miłośników telefonów komórkowych na całym świecie był iPhone X, który został zaprezentowany w 2017 roku. Wypełniający niemal cały front urządzenia wyświetlacz z charakterystycznym wcięciem robił wtedy niesamowite wrażenie, ponieważ większość telefonów była w tym czasie wyposażona jeszcze w tradycyjne wyświetlacze o proporcjach 16:9 i niektórzy producenci dopiero zaczynali eksperymentować z wydłużonymi proporcjami, takimi jak 18:9, czy 19:9, wciąż zachowując jednak spore ramki, zarówno nad, jak i pod wyświetlaczem. Mimo, że iPhone X nie był pierwszym telefonem z tak zwanym “notchem”, to właśnie to urządzenie sprawiło, że teraz jest to już niemal standardowe rozwiązanie, które w udoskonalonej formie spotkać można w każdym, nawet budżetowym telefonie, jaki dostępny jest na rynku.

Design iPhone X kopiowały wtedy niemal wszystkie firmy, nie tylko mniejsi producenci, które zasypywały rynek kiepskiej jakości podróbkami telefonów Apple, ale również duże i uznane marki, takie jak Asus (ZenFone 5) i Xiaomi (Mi 8). Ten drugi producent poszedł nawet o krok dalej i próbował stworzyć odpowiednik innej innowacji, którą po raz pierwszy widzieliśmy w iPhone X – rozpoznawania użytkownika za pomocą skanu jego twarzy. Żaden z tych modeli nie był jednak w stanie dorównać telefonowi Apple. Azjatyckie firmy od tego czasu jednak mocno się rozwinęły. Rozwiązania takie jak skanery odcisku palca zaszyte pod wyświetlaczem, zminimalizowane wcięcia mieszczące tylko kamerę do selfie, chowane aparaty na ruchomych modułach, zwężane ramki, zaokrąglane krawędzie i wreszcie aparaty do selfie schowane pod powierzchnią wyświetlacza to elementy, dzięki którym nowe telefony Xiaomi, Samsunga czy Oppo wyglądają zdecydowanie nowocześniej od nowych konstrukcji Apple, w których wciąż obecne jest szerokie wcięcie.

Wszystkie nowe telefony Apple (Modele Xs, Xr, oraz całe serie 11 i 12) wciąż wyglądają bardzo podobnie jak iPhone X i dziś design ten nie robi już na nikim wrażenie, a w przypadku iPhone Xr i 11, Apple zrobiło nawet krok w tył i zdecydowało się na zastosowanie mniej cenionych wyświetlaczy LCD, zamiast droższych i zapewniających lepsze odwzorowanie kolorów ekranów AMOLED, co sprawiło, że modele te mają dodatkowo zdecydowanie szersze ramki wokół wyświetlacza i nie wyglądają już tak dobrze jak nowsze konstrukcji. Nie zmienia to jednak faktu, że dla wielu osób urządzenia Apple wciąż pozostają synonimem elegancji i innowacyjności - nie każdy musi przecież na bieżąco obserwować dynamiczne zmiany, jakie zachodzą na rynki telefonów komórkowych.

Dlaczego ludzie chcą kupować iphone'y?

Nieco stereotypowym, ale jednak prawdziwym powodem sporej popularności telefonów Apple w naszym kraju jest również fakt, że od wielu lat firma ta kojarzyła się Polakom z Ameryką i panującym tam dobrobytem. Urządzenia Apple często widać na amerykańskich filmach, zarówno w rękach nastolatków, jak i poważnych obywateli, co również dla wielu osób było znakiem, że są to po prostu telefony, które warto mieć. Urządzenia Apple stały się niemal wyznacznikami statusu społecznego i dla osób, które chcą zademonstrować swój majątek wciąż mogą być najlepszym wyborem. Wiele młodszych osób sięga także po telefony Apple, najczęściej za pośrednictwem kieszeni rodziców, pod wpływem presji rówieśników, chcąc mieć tak jak oni telefony z logo nadgryzionego jabłka.

Tym co sprawia, że młodzież tak chętnie wybiera, nietanie przecież telefony z logo nadgryzionego jabłka, jest również fakt, że urządzenia te są bardzo często wykorzystywane przez osoby, które cieszą się bardzo dużą popularnością w świecie mediów społecznościowych. Duża część youtuberów, influencerów, sportowców i artystów korzysta właśnie z telefonów z logo nadgryzionego jabłka. Dla wielu nastolatków, chcących się upodobnić do swoich idoli, nie ma lepszej drogi do osiągnięcia tego celu niż kupowanie tych samych produktów, ubrań, kosmetyków i telefonów komórkowych właśnie.

Niepodważalną zaletą wszystkich telefonów Apple jest również stosowany w nich aparat fotograficzny. Dzięki odpowiednio dobranym matrycom oraz dopracowanym algorytmom odpowiadającym za przechwytywani zdjęć, urządzenia Apple należą do najlepszych smartfonów do zdjęć. Jakości fotografii, które jesteśmy w stanie wykonać za pomocą telefonu często jest jedną z głównych cech, na które uwagę zwracają uwagę osoby wybierające dla siebie telefony komórkowe. Apple w swoich urządzeniach gwarantuje natomiast bardzo dobre zdjęcia, zwłaszcza w trybie automatycznym, dzięki czemu nie trzeba przekopywać ustawień po to, aby uczynić nasze zdjęcia jak najlepszymi, tak jak często trzeba robić to w przypadku telefonów z Androidem na pokładzie. Mimo, że nawet w telefonach ze średniej i niższej półki cenowej można już dzisiaj znaleźć potrójne lub poczwórne aparaty fotograficzne, to propozycje Apple wyposażone w mniejszą ilość obiektywów, często sprawdzą się lepiej i zapewnią lepszą jakość zdjęć od konkurencji. 

                                      

Nie tylko aparat fotograficzny, ale także oprogramowanie

Innym powodem, przez który telefony i urządzenia Apple są chętnie wybierane przez wielu użytkowników na całym świecie, jest również wyjątkowe oprogramowanie i długie wsparcie aktualizacjami ze strony producenta. System iOS pozwala na bardzo głęboką integrację danych przechowywanych na telefonie z tymi, które tworzymy na innych produktach Apple, w tym Macbookach i iPadach. Dodatkowo wiele jest aplikacji, które dostępne są wyłącznie na urządzenia z systemami rozwijanymi przez Apple i osoby chcące z nich skorzystać muszą zdecydować się na sprzęt tej firmy. Nie brakuje również programów i aplikacji, które na urządzeniach Apple działają sprawniej i efektywniej niż w konkurencyjnych ekosystemach.

Apple znane jest również z tego, że ich produkty otrzymują bardzo długie wsparcie aktualizacjami ze strony producenta. Kupując dziś nowy model telefonu Apple można mieć nadzieję, że nawet za 5 lub 6 lat będziemy mogli zdecydować się na pobranie najnowszej odsłony systemu iOS. W porównaniu z telefonami z Androidem, których użytkownicy mogą liczyć na dwie lub trzy duże aktualizacje w najlepszym wypadku, Apple wypada w tej kwestii o wiele bardziej atrakcyjnie. Ze względu na brak możliwości pobierania i instalowania aplikacji z innych źródeł niż oficjalny sklep Apple, telefony tego producenta uchodzą również za bardziej dbające o bezpieczeństwo użytkowników. Dzięki przejrzystemu designowi interfejsu użytkownika telefony Apple są przez wiele osób uznawane także za łatwiejsze do obsługi, co ma duże znaczenie dla osób, które gorzej radzą sobie z obsługą nowoczesnych urządzeń multimedialnych.

W ostatnich latach istotnym elementem przemawiającym na korzyść telefonów Apple stały się również wymiary najbardziej kompaktowych konstrukcji. W ofercie XiaomiSamsunga czy Huawei próżno szukać flagowych telefonów z najwyższej półki cenowej, które byłyby równie kompaktowe jak iPhone 11 Pro czy iPhone Xs. W tym roku Apple poszło jeszcze o krok dalej prezentując model iPhone 12 Mini, który bez dwóch zdań należy do najbardziej kompaktowych konstrukcji dostępnych na rynku. Dla osób z małymi dłońmi, które chcą wygodnie używać telefonów jedną dłonią urządzenia Apple mogą okazać się najbardziej naturalnym i oczywistym wyborem.

Mniej ważną, ale jednak często braną pod uwagę przy wyborze telefonu kwestią może być również bardzo szeroka gama dostępnych akcesoriów, takich jak różnego rodzaju etui i pokrowce, dzięki którym każdy użytkownik urządzenia może uczynić je jeszcze bardziej spersonalizowanym. Dzięki dużej popularności urządzeń Apple na całym świecie, liczba dostępnych modeli, wzorów i kolorów etui jest naprawdę ogromna, a ich ceny zaczynają się od kilku złotych, kończąc nawet na kilku tysiącach dolarów za limitowane edycje, które nie są dostępne dla przeciętnego użytkownika. Każdy może jednak dobrać akcesoria idealnie pasujące do jego wymagań.

Legenda marki, status towaru luksusowego, który jest wciąż podkreślany przez osoby znane z mediów społecznościowych i osiągające sukcesy w swoich dziedzinach, dopracowane oprogramowanie, zapewniające dobrą współpracę z innymi produktami firmy oraz kompaktowe rozmiary niektórych urządzeń nie wystarczyłyby jednak Apple do wysokiej sprzedaży własnych urządzeń, gdyby iPhone’y nie były urządzeniami, które po prostu działają dobrze i sprawnie, świetnie sprawdzają się podczas wykonywania codziennych czynności, które są wykonane z dbałością o szczegóły i odporne na uszkodzenia. Nie bez powodu mówi się, że wybierając telefon Apple wybiera się dopracowany w najmniejszych detalach produkt, który gwarantuje brak problemów z działaniem telefonu przez długie lata.

Utworzony przez Główna 0 82

Napisz komentarzZostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby napisać komentarz.

Koszyk

Brak produktów

Do ustalenia Wysyłka
100,00 zł Do darmowej wysyłki brakuje Ci
0,00 zł Razem

Zobacz koszyk

Szukaj

Menu

Produkt dodano do koszyka
Ilość:
Razem:
W koszyku znajduje się: 0 prod. W koszyku znajduje się: 0 prod.
Wysyłka: Do ustalenia
Do darmowej wysyłki brakuje Ci: 100,00 zł
Wartość produktów:
Razem:
Kontynuuj zakupy Idź do koszyka