Cenimy prywatność użytkowników

Używamy plików cookie, aby poprawić jakość przeglądania, wyświetlać treści dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz analizować ruch na stronie. Kliknięcie przycisku "Akceptuj wszystko" oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie.

Nawigacja Bloga

Samsung Galaxy A – odświeżona seria smartfonów!

226 Wyświetlenia 55 Like
 

Jakiś czas temu Samsung postanowił na nowo zorganizować swoje portfolio. Koreańczycy całkowicie usunęli linię Galaxy J, w której skład wchodziły najtańsze telefony w ofercie producenta. Od teraz wszystkie telefony, inne niż flagowce, będą na naszym rynku sprzedawane jako urządzenia Galaxy A - od budżetowego Galaxy A10, po mogącego z powodzeniem konkurować z flagowymi Galaxy A80. Taki zabieg sprawił, że w ofercie Samsunga panuje porządek - im wyższy numer modelu, tym bardziej zaawansowany jest to telefon. Dzięki temu nawet osoby, które nie mają rozeznania na rynku telefonów, nie powinny mieć problemu z określeniem, który model jest lepszy. 

Samsung Galaxy A10 - najtańsz tegoroczna nowość z linii A!

Jest to najtańszy telefon w odświeżonej ofercie producenta. Posiada on jednak wiele cech wspólnych z droższymi modelami, dlatego warto wziąć ten model pod uwagę szukając dla siebie telefonu za około 700 zł. Na froncie urządzenia umieszczono duży wyświetlacz LCD o przekątnej 6,2 cala. Ma on proporcja 19:9, a w jego górnej części umieszczono niewielkie wcięcie, mieszczące jedynie kamerę do selfie. Ze względu na charakterystyczny kształt wcięcia, producent nazywa ten typ ekranu “Infinity V”. Wyświetlacz ten charakteryzuje się jednak niezbyt wysoką rozdzielczością HD+ (720 x 1520 pikseli), która przekłada się na zagęszczenie na poziomie 271 pikseli na cal. Ekran otaczają dość wąskie jak na tą półkę cenową ramki. 

Listę podzespołów Samsunga Galaxy A10 otwiera autorski procesor Koreańczyków Exynos 7884 z grafiką Mali-G71 MP2. Jest on wspierany przez 2 GB pamięci RAM i 32 GB miejsca na dane użytkownika. Bateria, jaką zastosowano w tym modelu ma pojemność 3400 mAh. Do uzupełniania energii jest wykorzystywane złącze Micro USB. Szkoda, że producent nie zdecydował się na zastosowanie nowszego USB typu C, które powoli staje się standardem nawet w tańszych modelach. Telefon działa pod kontrolą Androida 9 Pie z odświeżoną nakładką producenta One UI. Ujednolica ona interfejs użytkownika, sprawiając, że wszystkie ikony aplikacji mają podobny kształt, wzbogaca także system od Google o wiele dodatkowych funkcji. Ułatwia również korzystanie z niej na telefonach o dużych wyświetlaczach.

Samsung Galaxy A10 obsługuje wszystkie popularne standardy łączności, takie jak LTE, Wi-Fi a/b/g/n, Bluetooth 5.0 i lokalizacja GPS. Niestety na pokładzie zabrakło NFC, które pozwalałoby na wykonywanie płatności zbliżeniowych tym telefonem. Producent nie wyposażył swojego najtańszego modelu w skaner odcisku palca. Zamiast niego można korzystać z rozpoznawania twarzy. Jest ono jednak realizowane przy wykorzystaniu przedniego aparatu, dlatego bezpieczeństwo nie stoi na tak wysokim poziomie, jak w przypadku modeli wyposażonych w przeznaczone do tego specjalne sensory.

Za możliwości fotograficzne urządzenia odpowiada pojedynczy aparat główny o rozdzielczości 13 Mpx ze światłem f/1.9. Na froncie, we wcięciu umieszczono natomiast pojedynczy aparat do selfie o rozdzielczości 5 Mpx. Tylny panel telefonu jest, podobnie jak w innych podobnie wycenionych telefonach, wykonany z tworzywa sztucznego. Cała bryła urządzenia ma wymiary 155,6 x 75,6 x 7,9 mm i waży 168 g.  

Samsung Galaxy A20e - nieduży telefon z ekranem Infinity-V!

Model ten został wyposażony w wyświetlacz LCD o przekątnej 5,8 cala. Charakteryzuje się on proporcjami 19,5:9 i rozdzielczością HD+ (720 x 1560 pikseli). Szkoda, że producent nie zdecydował się na wyższą rozdzielczość, na przykład Full HD+, co zwiększyłoby dodatkowo atrakcyjność urządzenia. Mały rozmiar ekranu zapewnia jednak zagęszczenie na poziomie 296 pikseli na cal. Wyświetlacz ze wszystkich stron otaczają dość wąskie ramki, a w jego górnej części znajduje się niewielkie wcięcie, które mieści w sobie kamerkę do selfie. 

Sercem urządzenia jest autorski procesor Samsunga Exynos 7884 z grafiką Mali-G71 MP2. Samsung Galaxy A20e został wyposażony także w 3 GB pamięci RAM i 32 GB miejsca na dane użytkownika. Bateria w tym modelu ma pojemność 3000 mAh i wspiera szybkie ładowanie o mocy 15W. Telefon obsługuje wszystkie popularne standardy łączności, takie jak LTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 5.0, NFC i lokalizację GPS. Warto podkreślić również fakt, że pokładzie nie zabrakło także złącza słuchawkowego Jack 3,5 mm, oraz gniazda USB typu C. Skaner odcisku palca został natomiast umieszczony na pleckach. Telefon działa pod kontrolą Androida 9 Pie z intuicyjną nakładką producenta One UI. 

Na pleckach telefonu znalazło się miejsce na skaner odcisku palca i podwójny aparat fotograficzny. Obok głównego obiektywu o rozdzielczości 13 Mpx ze światłem f/1.9 umieszczono szerokokątny obiektyw o rozdzielczości 5 Mpx z przysłoną f/2.2. Zapewnia on szersze pole widzenia o kącie 123 stopnie. Jest to jeden z najtańszych telefonów oferujących takie rozwiązanie. Do wykonywania autoportretów można natomiast wykorzystać pojedynczy aparat o rozdzielczości 8 Mpx. 

Samsung Galaxy A20e to z pewnością jest to urządzenie, które przypadnie do gustu wielbicielom niewielkich gabarytów i niskiej wagi, ponieważ cała bryła urządzenia ma wymiary 147,4 x 69,7 x 8,4 mm i waży zaledwie 141g. Duży wpływ na tak niską masę urządzenia miało zapewne zastosowanie obudowy wykonanej z plastiku. 

Samsung Galaxy A40 - ciekawa propozycja dla fanów urządzeń ze średniej półki!

Samsung Galaxy A40 to jeden z najciekawszych telefonów w ofercie Koreańczyków. Został on wyposażony w procesor Samsung Exynos 7904 z grafiką Mali-G71 MP2. Układ ten współpracuje w tym modelu z 4 GB pamięci RAM i 64 GB miejsca na dane użytkownika. Galaxy A40 posiada baterię o pojemności 3100 mAh, a szybkie ładowanie, które umożliwia uzupełnienie energii w krótkim czasie, ma moc 15W.  Telefon działa pod kontrolą Androida 9 Pie z nakładką producenta One UI. 

Na froncie urządzenia umieszczono niewielkie wcięcie w kształcie kropli wody. Samsung nazywa ten typ wyświetlacza “Infinity V”. Wiele osób ucieszy zapewne fakt, że zamiast znajdującego się w większości urządzeń z tej półki cenowej wyświetlacza LCD, Koreańczycy wyposażyli swój model w bardziej ceniony panel Super AMOLED. Zastosowany tutaj ekran ma przekątną 5,9 cala i proporcje 19,5:9. Charakteryzuje się on rozdzielczością Full HD+ (1080 x 2340 pikseli), która przekłada się na dość wysokie zagęszczenie na poziomie 437 pikseli na cal. Przedni panel przed uszkodzeniami chroni szkło Gorilla Glass 3.

Samsung Galaxy A40 został wyposażony w podwójny aparat główny. Obok standardowej jednostki o rozdzielczości 16 Mpx, umożliwia on wykonywanie zdjęć przy wykorzystaniu obiektywu o szerszym kącie widzenia o rozdzielczości 5 Mpx. Na froncie urządzenia zastosowano kamerkę do selfie, która ma rozdzielczość 25 Mpx. 

Zaletą Samsunga Galaxy A40 jest też pełne zaplecze komunikacyjne obejmujące LTE, Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, GPS z A-GPS, GLONASS, GALILEO i BDS, oraz NFC. Na pokładzie nie zabrakło także gniazda USB typu C, złącza słuchawkowego Jack 3,5 mm, ani skanera odcisku palca. Dzięki zastosowaniu niewielkiego, jak na obecne czasy wyświetlacza, telefon jest bardzo kompaktowy - ma wymiary 144,4 x 69,2 x 7,9 mm i waży zaledwie 140 g. 

Samsung Galaxy A50 to kompletne zaplecze komunikacyjne!

Galaxy A50 to kolejny model w ofercie Samsunga, który jest wyposażony w wyświetlacz Super AMOLED, z niewielkim wcięciem, które mieści kamerę do selfie. Warto pamiętać przy tym, że został z nim zintegrowany optyczny skaner odcisku palca. Jest to jedno z najtańszych urządzeń, w którym zastosowano to innowacyjne rozwiązanie. Wyświetlacz ma przekątną 6,4 cala, co przy rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli (Full HD+), przekłada się na zagęszczenie na poziomie 403 pikseli na cal. Przedni panel pokrywa szkło Gorilla Glass 3, które zapewnia zwiększoną odporność na zarysowania.

Sercem urządzenia jest autorski procesor Samsunga - Exynos 9610 z grafiką Mali-G71 MP3. Układ ten jest wspierany przez 4 GB pamięci RAM i 128 GB miejsca na dane użytkownika. Za odpowiednio długi czas działania, bez konieczności sięgania po ładowarkę, odpowiada akumulator o pojemności 4000 mAh. Telefon wspiera także szybkie ładowanie o mocy 15W. Podobnie jak inne modele w ofercie koreańskiego giganta, A50 działa pod kontrolą Androida 9 Pie z odświeżoną niedawno nakładką One UI. 

W Galaxy A50, obok standardowego obiektywu o rozdzielczości 25 Mpx umieszczono moduł szerokokątny o rozdzielczości 8 Mpx i sensor przeznaczony do zbierania danych o głębi o rozdzielczości 5 Mpx. Na froncie, we wcięciu w górnej części wyświetlacza, znalazł się pojedynczy aparat do selfie o rozdzielczości 25 Mpx. Zaletą urządzenia jest także kompletne zaplecze komunikacyjne - nie zabrakło możliwości korzystania z Wi-Fi a/b/g/n/ac, LTE, Bluetooth 5.0, GPS z A-GPS, GLONASS, GALILEO i BDS, ani NFC. Obok złącza USB typu C, w modelu tym znajdziemy także złącze słuchawkowe Jack 3,5 mm, z którego coraz więcej producentów rezygnuje w swoich urządzeniach.

Telefon nie jest przesadnie duży, ani ciężki. Ma 158,5 mm długości, 74,7 mm szerokości i 7,7 mm grubości. Jego masa to 166 g. 

Samsung Galaxy A70 - dla wielbicieli innowacyjnych technologii!

Samsung Galaxy A70 to telefon wyposażony w dość wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 675, 6 GB pamięci RAM i 128 GB miejsca na dane użytkownika. Niewątpliwą zaletą jest także spora bateria o pojemności 4500 mAh, która wspiera szybkie ładowanie o mocy 25W. Nie ma natomiast możliwości naładowania urządzenia z wykorzystaniem ładowarki bezprzewodowej. Podobnie jak w innych telefonach Koreańskiego giganta, także tutaj zdecydowano się na Androida Pie z nakładką One UI.

Samsung wyposażył Galaxy A70 w wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej aż 6,7 cala i rozdzielczości Full HD+ (2400 x 1080 pikseli). Zapewnia to zagęszczenie na poziomie 393 pikseli na cal. Ze wszystkich stron otaczają go wąskie ramki, a w górnej części umieszczono niewielkie wcięcie w kształcie kropli wody, mieszczące kamerę do selfie. Sam producent nazywa to rozwiązanie “Infinity U”. Wielbiciele innowacyjnych technologii docenią na pewno to, że Galaxy A70 został wyposażony w optyczny skaner odcisku palca zintegrowany z przednim panelem. Dodatkowo przedni panel jest chroniony przed uszkodzeniami za pomocą powłoki Gorilla Glass 3 generacji.

Na pleckach telefonu znalazł się potrójny aparat. Główny obiektyw charakteryzuje się rozdzielczością 32 Mpx. Drugi to obiektyw szerokokątny, o rozdzielczości 8 Mpx i kącie widzenia 123 stopnie. Trzeci sensor, o rozdzielczości 5 Mpx, jest odpowiedzialny za zbieranie danych o głębi i uzyskiwanie efektu rozmytego tła. Kamer do selfie charakteryzuje się rozdzielczością 32 Mpx. 

Samsung Galaxy A70 umożliwia korzystanie z popularnych standardów łączności, takich jak Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, GPS, NFC, oraz GPS. Na pokładzie nie zabrakło również złącza słuchawkowego. Sam telefon jest stosunkowo duży - ma wymiary 164,3 x 76,7 x 7,9 mm i waży 183 g.

Samsung Galaxy A80 - najdroższy średniak na rynku!

Samsung Galaxy A80 to jeden z najdroższych średniaków na rynku, którego cena ociera się o 3 tysiące złotych. Za taką kwotę bez problemu można kupić już flagowe urządzenia. Samsung góruje jednak nad nimi unikatowym system obracanego aparatu głównego. Dzięki temu do wykonywania autoportretów są wykorzystywane ten sam potrójny aparat, z którego korzystamy do fotografowania innych rzeczy. Docenić powinni to przede wszystkim miłośnicy selfie. 

Pierwszy z obiektywów wykorzystuje matrycę, która pozwala na rejestrowanie obrazów o maksymalnej rozdzielczości 48 Mpx. Podobnie jak w przypadku innych konstrukcji tego typu, aby poprawić jakość zdjęć oprogramowanie domyślnie łączy dane z czterech pikseli w jeden. Zdjęcia o rzeczywistej rozdzielczości 12 Mpx charakteryzuje przez to wyższa jakość. Drugi z obiektywów ma rozdzielczość 8 Mpx i zapewnia szersze pole widzenia o kącie 123 stopni. Trzeci z zastosowanych sensorów to natomiast skaner ToF, który pozwala na zaawansowane skanowanie przestrzeni w 3D. Na obracanym module znalazła się także dioda doświetlająca. 

Ekran z którym mamy w tym modelu do czynienia to panel Super AMOLED o przekątnej 6,7 cala. Ma on proporcje 20:9 i charakteryzuje się rozdzielczością Full HD+ (1080 x 2400 pikseli). Przy tak dużym wyświetlaczu przekłada się ona na zagęszczenie na poziomie 393 pikseli na cal. Dzięki wyjątkowemu modułowi obracanego aparatu symetrii nie zaburza żadnego rodzaju wcięcie, ani otwór na kamerę do selfie. Z przednim panelem został także zintegrowany skaner odcisku palca. Przed zarysowaniami chroni go powłoka Gorilla Glass 3. Tylny panel urządzenia także został wykonany ze szkła, w jego przypadku zastosowano jednak nowsze Gorilla Glass 6. 

Listę podzespołów urządzenia otwiera procesor Qualcomm Snapdragon 730 z grafiką Adreno 618. Jest to układ, który został stworzony z myślą o bardzo wydajnych urządzeniach ze średniej półki cenowej. Nie może jednak równać się z, kosztującymi podobne pieniądze flagowcami, w których producenci stosują flagowego Snapdragona 855, lub własne procesory o podobnie wysokiej wydajności. Koreańczycy połączyli tą jednostkę z 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Bateria w jaką wyposażono ten telefon ma pojemność 3700 mAh i wspiera szybkie ładowanie Super Fast Charging o mocy 25W. Do uzupełniania energii jest wykorzystywane złącze USB typu C. Szkoda jednak, że projektanci zdecydowali się na pozbawienie urządzenia gniazda słuchawkowego Jack 3,5 mm.

Samsung Galaxy A80 obsługuje wszystkie popularne standardy łączności, takie jak LTE, Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0, GPS z A-GPS, GLONASS, GALILEO i BDS, oraz NFC. Zastosowanie dużego wyświetlacza, nawet przy bardzo wąskich ramkach wiąże się ze sporymi wymiarami całego urządzenia. Telefon ma 165,2 mm długości, 76,5 mm szerokości, 9,3 mm grubości i waży 220 g.  

Wymienione w tym tekście telefony, to modele Galaxy A, które oferowane są w oficjalnej polskiej dystrybucji. Do Europy nie trafił między innymi budżetowe Samsungi Galaxy A10e i Galaxy A10s, Samsung Galaxy A20, z większym ekranem od tego, który można znaleźć w oferowanym w naszym kraju Galaxy A20e. Na niektórych rynkach kupić można też Galaxy A30, który pod względem specyfikacji jest zbliżony do Galaxy A40, ale oferuje znacznie większy wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,4 cala i pojemniejszą baterię. Ciekawym urządzeniem jest także Samsung Galaxy A60, który oferuje panel LCD z otworem na kamerę do selfie, podobnym do tego, który można zobaczyć we flagowych Samsungach Galaxy S10. Ten telefon jest także wyposażony w dość wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 675 i potrójny aparat na pleckach. 

Samsung nie zamierza jednak zatrzymać rozbudowywania swojej oferty. Niedługo swoją premierę powinny mieć kolejne urządzenia, w tym Galaxy A50s, który będzie udoskonaloną wersją telefonu bez litery “s” w nazwie. W najbliższym czasie pojawić ma się także Samsung Galaxy A90 5G. Ma być to jeden z najtańszych telefonów, pozwalających na obsługę nowego standardu sieci. Plotki mówią o tym, że będzie on wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 855, pojemną baterię, wyświetlacz z wcięciem i potrójny aparat główny na pleckach. 

Portfolio Samsunga obejmuje więc zarówno telefony przeznaczone dla mniej wymagających użytkowników, jak i dla tych, którzy od smartfona wymagają najwyższej wydajności i zastosowania innowacyjnych technologii. Urządzenie odpowiednie dla siebie powinni znaleźć też miłośnicy wielkich wyświetlaczy i kompaktowych telefonów. Urządzenia Galaxy A mogą zadowolić wielu użytkowników. Połączenie rezygnacja z linii Galaxy J i uporządkowanie oferty okazało się trafną decyzją. 

Źródło zdjęć: samsung.com

 

Pozostaw komanetarze

Captcha