sobota, 06 marca, 2021
Porównania modeli

Przegląd telefonów z serii Xiaomi Mi 10!

Xiaomi to firma, której telefony komórkowe wiele osób kojarzy głównie przez pryzmat bardzo atrakcyjnego stosunku ceny do oferowanych możliwości. Olbrzymią popularność w Polsce i na całym świecie zyskały między innymi takie modele jak Redmi Note 4 czy Redmi Note 7, ale najwięcej emocji wśród miłośników nowych technologii budziły telefony z flagowymi podzespołami, które kosztowały kilkakrotnie mniej niż wyposażone w podobne podzespoły modele konkurencyjnych firm. W tym miejscu wspomnieć wystarczy Pocophone F1, który wyceniany był na mniej niż 1500 zł, oraz ubiegłoroczne flagowe Xiaomi Mi 9, które wycenione zostało na 1900 zł, a popularność tego modelu była tak duża, że zdarzały się okresowe braki dostępności tego modelu. Nie były to telefony pozbawione wad, ale najwyższa wydajność w tak niskiej cenie była w stanie niejednemu wynagrodzić niedoskonały wyświetlacz, przeciętne aparaty fotograficzne oraz kontrowersyjne oprogramowanie. W ostatnich miesiącach Xiaomi postanowiło jednak zmienić swoją politykę cenową i rozpocząć walkę o pieniądze klientów szukających dla siebie telefonu z najwyższej półki cenowej, który pozbawiony będzie jakichkolwiek kompromisów.

Xiaomi Mi Note 10 z aparatem posiadającym aż 5 różnych sensorów!

Pierwszym modelem, który zwiastował wejście firmy do segmentu premium był średniopółkowy model Mi Note 10. Największą zaletę tego telefonu miał być aparat fotograficzny składający się z pięciu różnych sensorów umieszczonych na pleckach urządzenia. W momencie rynkowego debiutu był to pierwszy telefon wyposażony w bardzo duży sensor o rozdzielczości aż 108 Mpx. Oprogramowanie automatycznie łączy dane z czterech pikseli w jeden większy, dzięki czemu telefon wykonuje zdumiewające zdjęcia o rzeczywistej rozdzielczości 27 Mpx. Zastosowana matryca pozwala również przechwycić znacznie więcej światła, dzięki czemu zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych wychodzą znacznie lepsze i zawierają więcej szczegółów. Pomaga w tym także bardzo jasna przysłona f/1.7. Obiektyw ten współpracuje również z zaawansowanym autofocusem i optyczną stabilizacją obrazu.

Na pleckach urządzenia znajdziemy również teleobiektyw o rozdzielczości 8 Mpx, ze światłem f/2.0, który zapewnia niemal czterokrotne bezstratne zbliżenie, 5-krotny zoom hybrydowy wysokiej jakości i nawet 50-krotny zoom cyfrowy. W urządzeniu nie zabrakło również obiektywu zapewniającego dwukrotny zoom optyczny, który określany jest mianem obiektywu portretowego. Ma on rozdzielczość 12 Mpx, charakteryzuje się większymi niż standardowe matryce pikselami i przysłoną f/2.0. Czwarty z zastosowanych sensorów, o rozdzielczości 20 Mpx został wyposażony w aparaturę, która zapewnia znacznie szersze pole widzenia o kącie aż 117 stopni. Najmniej widoczny obiektyw pozwala wykonywać zdjęcia macro z niewielkiej odległości i ma rozdzielczość 2 Mpx.

Dużą zaletą Xiaomi Mi Note 10 jest również wyświetlacz. Model ten został wyposażony w panel AMOLED o przekątnej aż 6,47 cala, o dość mocno zakrzywionych bocznych krawędziach, które nadają telefonowi bardziej nowoczesny wygląd i ułatwiają obsługę urządzenia. Producent zabezpieczył jednak zarówno przedni, jak i szklany tylny panel przy pomocy powłoki Gorilla Glass 5. Wyświetlacz w tym modelu ma proporcje 19,5:9 i ze wszystkich stron otaczają go bardzo wąskie ramki, a w górnej części znalazło się niewielkie wcięcie w kształcie kropli wody. Umieszczono w nim pojedynczą kamerę do selfie, która pozwala na wykonywanie autoportretów o rozdzielczości 32 Mpx. Rozdzielczość zastosowanego panelu to 1080 x 2340 pikseli (Full HD+), co przekłada się na zagęszczenie na poziomie około 398 pikseli na cal. Z przednim panelem w Xiaomi Mi Note 10 został również zintegrowany optyczny skaner odcisku palca.

Xiaomi Mi Note 10 pod względem podzespołów nie jest jednak urządzeniem flagowym. Chińczycy sięgnęli w przypadku tego modelu po procesor Qualcomm Snapdragon 730G. Jest to jeden z najwydajniejszych procesorów, stworzonych z myślą o średniej półce cenowej, ale wciąż ustępuje wydajności flagowych układów, takich jak Snapdragon 855 i Snapdragon 865. Dodatkowo Xiaomi Mi Note 10 wyposażony jest w 6 GB pamięci RAM i 128 GB miejsca na dane użytkownika. Podobnie jak inne telefony w ofercie chińskiego przedsiębiorstwa, także ten model działa pod kontrolą Androida z autorską nakładką producenta. W tym przypadku mamy do czynienia z Androidem 9 Pie i MIUI w wersji 11.  MIUI, które znacząco zmienia wygląd i funkcjonalność systemu od Google jest nakładką, która ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Doceniana jest mnogość funkcji, przyjemny dla oczu wygląd i dobra optymalizacja pod kątem płynnego działania, ale wiele negatywnych opinii związanych jest z brakiem uporządkowania wszystkich funkcji w ustawieniach.

Dużą zaletą telefonu jest również niemal kompletne zaplecze komunikacyjne, które obejmuje łączność LTE, Wi-Fi, Bluetooth 5.0 z aptX HD GPS, NFC do płatności zbliżeniowych i diodę podczerwieni do sterowania innymi urządzeniami. Producent umieścił w swoim urządzeniu również USB typu C oraz tradycyjne złącze słuchawkowe Jack 3,5 mm. Kolejną niepodważalną zaletą urządzenia jest bardzo pojemny akumulator. Producent zdecydował się w przypadku tego modelu na ogniwo o pojemności aż 5260 mAh. Nawet najbardziej wymagający użytkownicy nie powinni więc narzekać na krótki czas z dala od gniazdka. Dodatkowo producent zadbał również o to, aby nie trzeba było na długi czas rozstawać się z telefonem podczas ładowania, ponieważ do zestawu dołączona jest ładowarka o mocy 30 W.  Niestety Xiaomi zrezygnowało z wyposażenia tego modelu w elementy, które umożliwiłyby bezprzewodowe ładowanie telefonu. Cała konstrukcja jest dość duża i masywna. Urządzenia ma wymiary 157.8 x 74.2 x 9.7 mm i waży aż 208 g.

Kilka miesięcy po premierze przełomowego Xiaomi Mi Note 10 firma zdecydowała się na wprowadzenie na rynek tańszego modelu z dopiskiem Lite w nazwie. Mocno przeprojektowany został w nim tylny panel, przez co telefon stracił część swojego uroku i nie jest już pod względem stylistyki podobny do flagowych modeli z rodziny Xiaomi Mi 10. Aby obniżyć koszty produkcji tego modelu konstruktorzy zastąpili matrycę 108 Mpx mniejszym sensorem 64 Mpx, a uzupełnienie dla niego stanowić mają 8 Mpx aparat szerokokątny, 2 Mpx sensor do zdjęć macro oraz 5 Mpx jednostka do zbierania danych o głębi. Pozostała część specyfikacji, w tym znajdujące się wewnątrz obudowy podzespoły wraz z bardzo dużym akumulatorem i wypełniający front urządzenia wyświetlacz pozostały takie same. Obydwa telefony mają również bardzo podobne wymiary, ale model z dopiskiem Lite w nazwie jest o 4 g lżejszy. Przy masie powyżej 200 g nie jest to jednak różnica zbyt odczuwalna.

Xiaomi Mi 10 5G posiada jeden z najlepszych wyświetlaczy na rynku!

Kilka miesięcy po debiucie Mi Note 10 okazało się, że stylistyka tego modelu miała zapowiadać całą linię flagowych produktów, z których jednym z najważniejszych jest Xiaomi Mi 10 5G. Na pokładzie tego urządzenia umieszczone został jeden z najwydajniejszych procesorów na rynku Qualcomm Snapdragon 865 z grafiką Adreno 650. Model ten wyposażony jest w również w 8 GB lub 12 GB pamięci RAM w najświeższym standardzie LPDDR5 i 128 GB lub 256 GB pamięci wbudowanej w szybkim standardzie UFS 3.0. Są to bardzo wydajne podzespoły, które powinny zapewnić płynną pracę urządzenia przez kilka lat, a najlepsze mobilne gry i najbardziej wymagające aplikacje nie powinny dla tego modelu stanowić żadnego problemu. Mocnym punktem telefonu jest również bateria, która ma pojemność 4780 mAh. Dodatkowo telefon pozwala na szybkie ładowanie o mocy 30 W oraz tak samo szybkie bezprzewodowe uzupełnianie energii. Użytecznym dodatkiem może być również funkcja pozwalająca na bezprzewodowe ładowanie zwrotne, jednak przez nieprzesadnie wysoką szybkość takiej technologii (według zapewnień producenta moc 10 W), rozwiązanie to nadaje się raczej do ładowania akcesoriów niż innych telefonów, chociaż w kryzysowej sytuacji również może okazać się potrzebne.

Wiele pozytywnych opinii dotyczących tego modelu zwraca również uwagę na jeden z najlepszych wyświetlaczy, jakie kiedykolwiek zostały zastosowane w smartfonach. W Xiaomi Mi 10 Zastosowano, podobnie jak w Xiaomi Mi Note 10 wyświetlacz AMOLED z zakrzywionymi bokami, jednak w przeciwieństwie do wcześniejszego modelu, we flagowym urządzeniu zdecydowano się na niewielki otwór mieszczący kamerę do selfie, a nie znajdujące się w centralnej części wcięcie. Wyświetlacz charakteryzuje się bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów i rozsądną rozdzielczością Full HD+ (1080 x 2340 pikseli), która przy przekątnej o długości 6,67 cala przekłada się na zagęszczanie na poziomie 386 pikseli na cal. Xiaomi zdecydowało się swój najnowszy model wyposażyć również w panel o częstotliwości odświeżania na poziomie 90 Hz, co w porównaniu ze standardowymi wyświetlaczami, które oferują częstotliwość odświeżania na poziomie 60 Hz, przekłada się na znacznie płynniejsze i bardziej przyjemne dla oka animacje. Z przednim panelem został również zintegrowany skaner odcisku palca.

Kolejną cechą wspólną pomiędzy Xiaomi Mi Note 10 i flagowym Mi 10 5G jest ułożenie aparatów na pleckach ze zdecydowanie wyodrębnionym jednym z sensorów. W obydwu modelach zastosowano również tą samą matrycę, która ma rozdzielczość 108 Mpx i dzięki dużym rozmiarom przechwytuje zdecydowanie więcej światła niż matryce stosowane w innych telefonach. Sensor ten jest również wspierany przez zaawansowaną optyczną stabilizację obrazu. Dodatkowo taka matryca, w połączeniu z wydajnym podzespołem pozwala również na nagrywanie filmów w niezwykle wysokiej rozdzielczości 8K. Zanim rozdzielczość taka będzie powszechnie dostępna w telewizorach i wyświetlaczach zapewne mnie jeszcze wiele czasu, więc póki co rozwiązanie to pozostaje jedynie ciekawostką.

Pozostała część specyfikacji aparatów we flagowym modelu jest jednak nieco okrojona w porównaniu do pokazanego wcześniej średniaka. Co prawda na pleckach telefonu znajdziemy sensor z szerokokątną optyką, który pozwala wykonywać zdjęcia o rozdzielczości 13 Mpx ze światłem f/2.4, ale kolejne dwa aparaty o rozdzielczościach 2 Mpx nie robią już zbyt dobrego wrażenia. Pierwszy z nich wykorzystywany jest do zbierania danych o głębi, a drugi może okazać się przydatny podczas wykonywania zdjęć macro. Obecność obydwu obiektywów jest jednak bardziej chwytem marketingowym niż przydatną funkcją, a znacznie lepiej odebrany mógłby zostać teleobiektyw zapewniających chociażby dwukrotne lub trzykrotne bezstratne zbliżenie. W otworze w wyświetlaczu umieszczony został natomiast pojedynczy sensor pozwalający na uzyskiwanie zdjęć o maksymalnej rozdzielczości 20 Mpx.

Jak na flagowe urządzenie z najwyższej półki cenowej przystało, Xiaomi Mi 10 5G obsługuje wszystkie popularne standardy łączności, w tym najświeższe Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1, lokalizację GPS, rozwijające się dopiero w naszym kraju sieci 5G oraz NFC pozwalające na wykonywanie płatności zbliżeniowych. Użytecznym dodatkiem może być również dioda podczerwieni pozwalająca na używanie telefonu jako pilota do telewizora. Xiaomi bardzo mocno chwali się również zastosowaniem w tym modelu bardzo dobrych głośników stereo poprawiających odbiór multimediów, ale niestety na pokładzie zabrakło złącza słuchawkowego Jack 3,5 mm. Do przesyłania dźwięku można więc wykorzystać łączność bezprzewodową lub USB typu C z odpowiednią przejściówką. Telefon wykonany jest z dwóch tafli szkła, a przedni panel przed uszkodzeniami chroni dodatkowo szkło Gorilla Glass 5. Xiaomi Mi 10 5G z pewnością nie jest telefonem, który zaliczyć można do konstrukcji kompaktowych. Model ten ma bowiem 162.5 mm długości, 74.8 mm szerokości, 9 mm grubości, a jego masa to aż 208 g.

W Mi 10 Pro 5G, Xiaomi zastosowało wiele innowacji tj. sieć 5G czy technologia szybkiego ładowania! 

Ulepszona wersja Xiaomi Mi 10 5G, w której nazwie znalazł się również dopisek Pro posiada podzespoły i wyświetlacz identyczne z tymi, które znaleźć można w tańszej wersji. Na pokładzie nie zabrakło więc procesora Qualcomm Snapdragon 865 z 8 GB pamięci RAM LPDDR5 i 256 GB miejsca na dane użytkownika w standardzie UFS 3.0. Przedni panel pokrywa wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,67 cala, rozdzielczości 1080 x 2340 pikseli i częstotliwości odświeżania na poziomie 90 Hz. Wyświetlacz ma być jednak bardziej dopracowany, a odwzorowanie poszczególnych kolorów jeszcze lepsze. Design obydwu urządzeń jest taki sam i z zewnątrz ciężko je odróżnić – wypełniające niemal cały front wyświetlacze z niewielkim wcięciem, taki sam układ aparatów, identyczne wymiary i masa sprawiają, że obydwa telefony wyglądają niemal bliźniaczo. W rzeczywistości droższy model posiada kilka usprawnień, które mogą uzasadniać wydanie kilku dodatkowych banknotów z królem Jagiełłą na to urządzenie.

Największe usprawnienia w Xiaomi Mi 10 Pro 5G względem podstawowej wersji dotyczą zastosowanych w tym modelu aparatów fotograficznych. Podstawową jednostką wciąż został sensor o rozdzielczości 108 Mpx ze światłem f/1.7, ale optyka tego aparatu posiada większą liczbę soczewek, która powinna przekładać się na jeszcze lepszą jakość zdjęć. Dodatkowo sensorowi temu towarzyszy znacznie bardzie wielofunkcyjny zestaw aparatów dodatkowych. Rozdzielczość matrycy współpracującej z szerokokątnym sensorem wzrosła do 20 Mpx, a marketingowe obiektywy 2 Mpx zostały zastąpione przez znacznie bardziej użyteczne teleobiektywy. Pierwszy z nich ma rozdzielczość 12 Mpx i zapewnia dwukrotne bezstratne zbliżenie, a drugi współpracuje z matrycą 8 Mpx, która pozwala na wykonywanie zdjęć z niemal czterokrotnym zbliżeniem bezstratnym, oraz pięciokrotnym hybrydowym.

Kolejne usprawnienie w droższym modelu dotyczy również zastosowanej w nim technologii szybkiego ładowania, która dzięki mocy aż 50 W należy do najszybszych rozwiązań tego typu dostępnych na rynku. Niestety zastosowanie wydajniejszego ładowania wymusiło na konstruktorach tego modelu zmniejszenie pojemności akumulatora do 4500 mAh. Różnica na poziomie 280 mAh nie powinna być zbytnio odczuwalna podczas codziennego użytkowania tego modelu. Xiaomi Mi 10 Pro posiada również bardziej zaawansowane głośniki stereo umożliwiające uzyskanie jeszcze lepszej jakości odtwarzanego dźwięku. Urządzenie to stanowi jedną z najbardziej dopracowanych konstrukcji na rynku, której nie sposób zarzucić jakiekolwiek irytujące braki. Cena tego modelu, zwłaszcza w porównaniu z wcześniejszym modelami Xiaomi jest jednak bardzo wysoka i od telefonu należy wymagać wszystkiego co najlepsze.

Xiaomi Mi 10 Lite 5G, czy rozczaruje użytkowników?

Kolejnym, najtańszym przedstawicielem rodziny Xiaomi Mi 10 jest tańszy model Xiaomi Mi 10 Lite 5G. Model ten w porównaniu do droższych modeli jest zdecydowania bardziej atrakcyjnie wyceniony, a dodatkowym atutem tego modelu jest to, iż jest to kosztujące najmniej mobilne urządzenie umożliwiające obsługę sieci w nowym, rozwijającym się dopiero standardzie 5G. Sercem urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 765G, który nie jest co prawda tak wydajny jak układ zastosowany w droższych modelach, ale wciąż gwarantuje bardzo wysoki komfort pracy i pozwala na obsługę sieci 5G. W urządzeniu tym znalazło się również miejsce na 6 GB pamięci RAM i 64 GB lub 128 GB miejsca na dane użytkownika. Telefon po wyjęciu z pudełka działa pod kontrolą najświeższego Androida 10 mocno zmodyfikowanego przez nakładkę MIUI stworzoną przez Chińczyków.

Na przednim panelu Xiaomi Mi 10 Lite 5G umieszczony został wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,57 cala, który ma rozdzielczość Full HD+ (1080 x 2400 pikseli), która zapewnia zagęszczenie pikseli na poziomie 401 punktów na cal. W przeciwieństwie do droższego modelu częstotliwość odświeżania obrazu nie jest wyższa niż standardowo spotykane w tej półce cenowej 60 Hz. W górnej części wyświetlacza znalazło się również miejsce dla niewielkiego wcięcie, w którym umieszczono kamerę do selfie o rozdzielczości 16 Mpx. Z wyświetlaczem zintegrowany jest jednak optyczny skaner odcisku palca, a cały przedni panel chroni przed uszkodzeniami powłoka Gorilla Glass 5. Xiaomi Mi 10 Lite 5G posiada wyświetlacz o mocno wydłużonych proporcjach 20:9, które sprawiają, że telefon jest stosunkowo długi i wąski. Przekłada się to na wymiary 163.7 x 74.8 x 7.9 mm, a cały telefon waży 192 g. Najtańsze urządzenie z serii Mi 10 podkreśla, że Xiaomi zdecydowanie nie tworzyło tej rodziny urządzeń z myślą o osobach szukających kompaktowego telefonu wygodnego w obsłudze przy wykorzystaniu jednej dłoni.

W porównaniu z droższymi modelami Xiaomi Mi 10 Lite 5G posiada niezbyt rozbudowane zaplecze fotograficzne. Zmiany widoczne są już na pierwszy rzut oka, ponieważ aparaty umieszczone są nie jeden pod drugim, ale na czworokątnej wyspie w rogu plecków, która wydaje się być mocno wzorowana na rozwiązaniu, które spotkać można w ostatnich telefonach Apple. Oprócz niezbyt użytecznych na co dzień sensorów 2 Mpx do zbierania danych o głębi i zdjęć macro  znalazło się tam również miejsce dla 8 Mpx aparatu współpracującego z optyką zapewniającą znacznie szerszy niż standardowy kąt widzenia. Główna matryca ma natomiast standardową w tej półce cenowej rozdzielczość 48 Mpx i nie posiada optycznej stabilizacji obrazu, która poprawiłaby jakość zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych. Podobnie jak w innych telefonach wykorzystujących sensory o tak wysokiej rozdzielczości dane zebrane przez cztery piksele są łączone w jeden większy, który pozwala na przechwycenie większej ilości światła. Technologia ta umożliwia wykonywanie wysokiej jakości zdjęć o rozdzielczości 12 Mpx.

Oprócz wspomnianych już sieci 5G Xiaomi Mi 10 Lite 5G wspiera również inne popularne standardy łączności; LTE, Wi-Fi, Bluetooth 5.1, NFC do płatności zbliżeniowych i lokalizację GPS. Na pokładzie nie zabrakło również znanej z droższych modeli diody podczerwieni. Energię do działania model ten czerpie z akumulatora o pojemności 4160 mAh, który można szybko załadować wpinając odpowiedni kabel do złącza USB typu C w telefonie i do ładowarki wpiętej do gniazdka. Maksymalna moc podczas takiej czynności to 20 W. Niestety miłośnicy ładowania bezprzewodowego nie będą zadowoleni, ponieważ model ten nie posiada takowej funkcji. Xiaomi Mi 10 Lite nie posiada również głośników stereo, ale wiele osób ucieszy z pewnością fakt, że model ten posiada złącze słuchawkowe Jack 3,5 mm, które Xiaomi, wzorem innych firm, zdecydowało się usunąć z droższych modeli.

Mi 10 to seria produktów, którymi Xiaomi chce znaleźć dla siebie miejsce w segmencie urządzeń premium, które oferują wszystkie najlepsze rozwiązania dostępne na rynku. Xiaomi Mi 10 Pro jest takim właśnie urządzeniem, ale fani marki niejednokrotnie zwracali już uwagę na fakt, że model ten jest ponad dwukrotnie droższy od ubiegłorocznego Xiaomi Mi 9, a konkurowanie z takimi modelami jak Samsung Galaxy S20+, iPhone 11 Pro, OnePlus 8 Pro, czy Huawei P40 Pro na pewno nie jest łatwe i choć telefon ma wszystko czego potrzeba, aby konkurować z wymienionymi modelami jak równy z równym, to ze względu na opinie mówiące o tym, że telefony Xiaomi zawierają wiele kompromisów usprawiedliwionych niską ceną model ten może nie cieszyć się zbyt dużą popularnością.

W niewiele lepszej sytuacji znajduje się również tańszy model bez dopisku Pro w nazwie. Samsung Galaxy S20, iPhone 11, Huawei P40, OnePlus 8 i Sony Xperia 1 stanowią godnych przeciwników dla tego urządzenia, a pozycji chińskiej firmy dodatkowo nie poprawia fakt, że oprócz matrycy 108 Mpx, zastosowane w tym modelu aparaty nie wypadają zbyt atrakcyjnie. Wielu klientów uzasadnia sobie bowiem zakup telefonu z najwyższej półki właśnie bardzo dobrymi i wielofunkcyjnymi aparatami, a za takie niekoniecznie można uznać te zastosowane w Xiaomi Mi 10.

Największe szanse na sukces na rynku ma jednak najtańszy model z rodziny – Xiaomi Mi 10 Lite 5G. W konkurencji z takimi modelami jak Samsung Galaxy A51, Xiaomi Mi Note 10 Lite i Sony Xperia 10 II produkt Xiaomi wygrywa dzięki przyszłościowej obsłudze sieci 5G, a najgroźniejszym rywalem dla tego modelu może okazać się zaprezentowana niedawno Motorola Moto G 5G Plus. Zdecydowanie większa liczba osób jest również skłonna do wydania na telefon 1800 zł niż ponad 4000 zł, a Xiaomi Mi 10 Lite 5G ma dodatkowo szanse na zagospodarowanie luki w ofercie producenta jaka powstała po odejściu w przeszłość ubiegłorocznego Xiaomi Mi 9.

Zapominać nie należy również o Xiaomi Mi Note 10, będący jakby stylistycznym prekursorem i zapowiedzą całej serii urządzeń Xiaomi Mi 10. Model ten posiada jedne z najlepszych aparatów fotograficznych stosowanych w smartfonach i w podobnym przedziale cenowym trudno znaleźć smartfon, który dobrze sprawdzi się podczas wykonywania różnorodnych zdjęć. Zawodzić w tym telefonie nie powinien również akumulator o bardzo dużej pojemności, a średniopółkowe podzespoły również zapewniają wysoki komfort pracy i rozrywki na co dzień. Z biegiem czasu cena tego modelu powinna coraz bardziej spadać i może się on stać bardzo atrakcyjnym wyborem w swojej półce cenowej.

Back To Top