niedziela, 26 stycznia, 2020
Nowości

Bezprzewodowe słuchawki Sony – model WH-CH500!

Wiele osób we współczesnym świecie nie wyobraża sobie życia bez muzyki. Otacza nas ona nie tylko w czasie odpoczynku, ale również podczas podróży i wykonywania codziennych obowiązków. Niektórym muzyka pozwala także lepiej skupić się na codziennych zadaniach. Każdy ma inne upodobania muzyczne – jedni lubią pop, drudzy wolą rock, dance czy rap, jedni lubią słuchać utworów jak najgłośniej, a innym tak odtwarzane piosenki przeszkadzają. Dlatego w ostatnim czasie bardzo popularne stały się słuchawki. Pozwalają one każdemu dobrać gatunek muzyki i głośność odpowiednią do jego preferencji. Najbardziej uniwersalnym narzędziem z którym łączymy słuchawki są natomiast telefony komórkowe. Pozwalają one korzystać z wielu dostępnych utworów i aplikacji muzycznych. Dodatkowo można zabrać je ze sobą wszędzie.

Najpopularniejsze i najtańsze są zdecydowanie słuchawki przewodowe ze złączem Jack 3,5 mm. Zdecydowanie bardziej wygodne są jednak słuchawki bezprzewodowe, wykorzystujące do przesyłania dźwięku łączność Bluetooth. Pozwalają one zapomnieć o problemie plączących się przewodów. Łączność bezprzewodowa pozwala także na znaczne zwiększenie zasięgu, w porównaniu ze słuchawkami przewodowymi. Duża część producentów telefonów komórkowych zdecydowała się w związku z tym na usunięcie ze swoich flagowych telefonów złącza słuchawkowego. W przypadku takich modeli chcąc korzystać ze słuchawek przewodowych konieczne jest sięgnięcie po odpowiednią przejściówkę. Zdecydowanie wygodniejszą opcją może okazać się w tym przypadku zakup bezprzewodowych słuchawek.

Jednym z najpopularniejszych i najczęściej polecanych modeli bezprzewodowych słuchawek nausznych są słuchawki Sony WH-CH500. Jedną z największych zalet tego zestawu jest bardzo atrakcyjny stosunek możliwości do ceny. Nie należy zapominać jednak, że są to jedne z najtańszych bezprzewodowych słuchawek Bluetooth – ich ceny w renomowanych sklepach zaczynają się już od 160 zł. Design słuchawek jest bardzo uniwersalny i nikt nie powinien narzekać na to, że wyglądają one niemodnie. Dodatkowo nabywcy dostają do wyboru trzy różne wersje kolorystyczne – szarą, czarną i niebieską.

Podobnie jak inne zestawy w tym przedziale cenowym, również Sony WH-CH500 są wykonane z tworzywa sztucznego. Cała konstrukcja jest również składana, dzięki czemu nie zajmuje ona zbyt wiele miejsce i można wygodnie zabrać ją ze sobą w każde miejsce. Użytkownicy mogą także wygodnie regulować rozmiar słuchawek i dopasować je do rozmiarów własnej głowy. Użycie do produkcji słuchawek lekkich materiałów sprawiło, że urządzenie waży zaledwie 140 g.

Sony WH-CH500 są wyposażone w łączność Bluetooth w standardzie 4.2. Szkoda, że producent nie zdecydował się na zastosowanie nowszego i zapewniającego większe możliwości Bluetooth 5.0, ale mało które słuchawki w tej półce cenowej mogą pochwalić się tym standardem łączności, większość wyposażona jest nawet w starsze standardy łączności. Producent chwali się, że słuchawki powinny utrzymać połączenie z telefonem nawet wtedy, gdy urządzenia znajdą się w odległości 10 m od siebie. Niewątpliwą zaletą tego modelu jest zastosowanie modułu NFC, który ułatwia szybkie sparowanie słuchawek z innym urządzeniem wyposażonym w ten standard łączności. Niestety nie ma możliwości połączenia ze słuchawkami więcej niż jednego urządzenie równocześnie.

Za jak najlepszą jakość dźwięku w telefonie odpowiadają kopułkowe przetworniki akustyczne o średnicy 30 mm. Model charakteryzuje się również pasmem przenoszenia 20–20 000 Hz. Słuchawki Sony WH-CH500 posiadają także wbudowany mikrofon pozwalający na wygodne prowadzenie rozmowy telefonicznej. Nie zabrakło także funkcji regulacji głośności i wywołania asystenta głosowego bez konieczności sięgania po telefon. Jedną z największych zalet słuchawek Sony WH-CH500 jest bez wątpienia długi czas pracy na baterii. Producent deklaruje, że wbudowany akumulator pozwala nawet na 20 godzin odtwarzania muzyki i do 200 godzin w trybie oczekiwania. Niewiele bezprzewodowych słuchawek może pochwalić się tak długim czasem nieprzerwanego słuchania muzyki. Uzupełnienie energii trwa około 4,5 godziny i odbywa się za pomocą złącza Micro USB. Szkoda, że producent nie zdecydował się na wyposażenie tego modelu w nowsze złącze USB typu C, które staje się coraz bardziej popularne.

Słuchawki Sony WH-CH500 to z pewnością jedne z najlepszych słuchawek bezprzewodowych, jakie można kupić za mniej niż 200 zł. Modny i uniwersalny design, bardzo długi czas pracy bez konieczności sięgania po ładowarkę, pełne zaplecze komunikacyjne obejmujące Bluetooth 4.2 i NFC, oraz lekka, składana konstrukcja to niejedyne zalety tego modelu.

Źródło zdjęcia: sony.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top