poniedziałek, 01 czerwca, 2020
Nowości

Innowacje w nowoczesnych smartfonach – Co nas czeka?

Producenci urządzeń mobilnych  z każdym kolejnym pomysłem przechodzą na wyższy poziom technologii, dzięki czemu na światowym rynku telefonów komórkowych, dostępny jest tak szeroki wachlarz sprzętu, który nie tylko spełnia podstawowe funkcje, ale coraz częściej zaskakuje innowacyjnymi technologiami.

Różnice widać już na pierwszy rzut oka, bowiem jedną z przełomowych zmian, jest niemalże bezramkowy wyświetlacz, dzięki któremu oglądanie filmów, czy granie w gry stało się większą frajdą. Mało tego w najnowocześniejszych smartfonach jeden ekran już nie wystarcza. Dlatego właśnie czołowi producenci wypuścili elastyczne telefony, które posiadają 2 wyświetlacze. Najgłośniejsze premiery tego typu urządzeń miały firmy Samsung i Huawei, które zmieniły oblicze nowoczesnego telefonu, tworząc urządzenie przyszłości.  Czy wkrótce ten styl stanie się głównym wyznacznikiem tworzenia nowych modeli okaże się już wkrótce.

Wygląd to nie wszystko!

To za sprawą szybko rozwijającej się technologii mobilnych, takich jak 5G, Al czy AR, użytkownicy już niebawem będą mogli zrobić dzięki swoim smartfonom jeszcze więcej niż dotychczas. Te urządzenia staną się dla nas jeszcze bardziej niezastąpione. Już dzisiaj poziom urządzeń mobilnych jest bardzo wysoki. Przerodziły się one nie tylko w profesjonalne aparaty fotograficzne, posiadające kilka obiektywów, ale stały się niezbędnym łącznikiem ze światem nie tylko za pomocą portali społecznościowych. Dodatkowo sztuczna inteligencja nowej generacji stanie się czymś, bez czego nie będziemy potrafili się obejść.

Telefony rodem z science-fiction? To możliwe.

Jeszcze niedawno, myśl o bezramkowym ekranie, czy pamięci 1 TB, były dla nas jak z fantastyki. A dzisiaj to staje się możliwe. Ekran jak kartka, składane panele, możliwość zginania, to jest to, do czego zmierz rynek urządzeń GSM. Zmieni się również, to czego nie można dostrzec gołym okiem, czyli wnętrze smartfona. Telefon służący jako odbiornik danych, który wysyła obraz na monitor czy telewizor?  Wszystko to dzięki chmurze. Spełnienie marzeń prawda?

Innowacje w dziedzinie smartfonów są na granicy kolejnej ogromnej transformacji. Pojawienie się wyświetlacza Infinity Flex to tylko początek. Nie ustaniemy w przesunięciu granic tego, co możliwe i kształtowaniu przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top