niedziela, 31 maja, 2020
Nowości

Nowe Snapdragon’y od firmy Qualcomm

Smartfony ze średniej półki cieszą się sporym zainteresowaniem i coraz częściej są wybierane przez klientów. Wszystko to za sprawą dobrej specyfikacji oraz korzystnej ceny. Biorąc to pod uwagę, firma Qualcomm zaprezentowała swoje trzy najnowsze układy mobilne, które pozwolą zwiększyć możliwości w zakresie fotografii oraz gamingu.

Po prezentacji najnowszego flagowego układu SNAPDRAGON 855, przyszedł czas na nieco mniej wydajne ale równie ciekawe propozycje: Snapdragon 667, 730 oraz 730G. Są one skierowane głównie do producentów urządzeń ze średniej półki cenowej.

Według prezesa Qualcomm, Kedara Kondapa, nowe platformy wprowadzają “zaawansowaną sztuczną inteligencję, wyjątkowe doznania podczas grania i zaawansowane możliwości aparatu dla szerokiego spektrum urządzeń”.

Snapdragon 665 – godny następca 660-tki

Pierwszy w kolejce, czyli Snapdragon 665, to następca popularnej 660-tki, wykonany w 11-nanometrowym procesie produkcyjnym. Układ składa się z 8 rdzeni Kryo 260 taktowanych z maksymalną częstotliwością 2,0 GHz oraz układu graficznego Adreno 610. Obsłuży on maksymalnie *GTB pamięci RAM i gwarantuje wsparcie dla rozdzielczości FullHD + (max 2520×1080 pix) przy formacie 21:9. Układ ten będzie również w stanie obsłużyć aparaty złożone z trzech obiektywów lub jednego o maksymalnej rozdzielczości 48 MP. Jednak na tym nie koniec. Możliwości fotograficzne będą dużo większe, a to za sprawą nagrywania materiałów 4k w 30 klatkach na sekundę.

Snapdragon 730 – ciekawa propozycja od Qualcomm

Układ ten stworzony został w 8 nanometrach, a więc jest bardziej oszczędny w konsumpcji energii. Jest on bardziej złożny od ubiegłorocznej wersji. W jego wnętrzu znajdziemy 8 rdzeni Kryo 470 o taktowaniu 2,2 GHz oraz układ graficzny Andreo 618, dzięki czemu będzie w stanie obsłużyć 8 GB LPDDR4X. W tym wariancie zastosowano modem Snapdragon X15, który znacznie zwiększa pobieranie danych do maksymalnie 800 Mb/s. Jest to ciekawa propozycja firmy, również ze względu na możliwości fotograficzne. Snapdragon 730 obsłuży potrójny aparat i wprowadzi bardziej wydajny tryb fotografowania 4K HDR wraz z trybem portretowym.

Snapdragon 730G – idealny dla graczy

Na rynku pojawił się również układ Snapdragon 730G, który jak zapewnia producent jest najwydajnieszym modele poza serią 800. Jest on o 15% szybszy od modelu 730. Wszystko to dzięki fabrycznemu podkręceniu układu graficznego Adreno 618. Tworząc tą wersję, firma koncentrowała się głównie na graczach, aby usprawnić wszystkie niezbędne funkcje do sprawnego sprawnego najlepszych gier na świecie.

Zdjęcie główne: Qualcomm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top